Informacje24 listopada 2016, 18:00,

W cieniu prezydenta - wieczór filmowy z Hanną Etemadi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 listopada 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór filmowy z Hanną Etemadi. Miejsce: KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy.

W CIENIU PREZYDENTA - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

W CIENIU PREZYDENTA to film dokumentalny w reżyserii Hanny Etemadi to opowieść o losach zapomnianego bohatera Jana Pohoskiego, żołnierza I Brygady Legionów, a od 1934 roku zastępca Stefana Starzyńskiego - Prezydenta Warszawy, prekursora europejskiej wizji naszej stolicy. Aresztowany wiosną 1940 roku w ramach realizacji planu AB generała Hansa Franka został zastrzelony w masowej egzekucji 20- 21 czerwca 1940 roku w Palmirach obok Rataja, Niedziałkowskiego, Kusocińskiego. Jego życiorys wpisał się w historię naszego kraju i Warszawy, jak i tragedia jego Rodziny. Córkę Ewę wybitną poetkę i publicystkę, również więźniarkę Pawiaka rozstrzelaną w lutym 1944 roku w ruinach Getta . Syn Jan zginął w Powstaniu Warszawskim o nich także jest film, oparty na pamiętniku żony Jana Hanny Pohoskiej. Unikatowe archiwalia filmowe i fotograficzne ilustrujące losy rodziny Pohoskich na tle historii kraju to obok nowoczesnego montażu i oryginalnej oprawy muzycznej to bezsprzeczne walory filmu.

W CIENIU PREZYDENTA - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 listopada 2016, 19:30,

Sen Nocy Letniej premiera teatru Łups!


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 listopada 2016 roku o godz. 19:30 zapraszamy na premierę teatru Łups!, podczas której będzie można obejrzeć: Sen Nocy Letniej. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Przygód ŁUPSa z Szekspirem ciąg dalszy... Po Poskromieniu Złośnicy i Najżałośliwszej Komedii o Wielce Okrutnej Śmierci Pirama i Tyzbe, zespół, zachęcony licznymi nagrodami na ogólnopolskich festiwalach teatralnych, postanowił wystawić resztę Snu Nocy Letniej. Świetny przekład zawdzięczamy nieodżałowanemu Stanisławowi Barańczakowi, a spektakl wyreżyserowała Ewa Kłujszo. Zapraszamy na Sen Nocy Letniej.

SEN NOCY LETNIEJ PREMIERA TEATRU ŁUPS!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie