Informacje5 lipca 2015, 18:47,

Utalentowany skrzypek z Piaseczna

Wojciech Sojka uczeń III klasy gimnazjum w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie jest młodym, pełnym zapału skrzypkiem, który czyni stałe postępy w grze. Stara się sprostać wymaganiom repertuarowym w najszerzej rozumianym znaczeniu, to znaczy w sferze warsztatowej oraz czysto muzycznej, artystycznej. Profesorem Wojtka jest wieloletni wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Im. F. Chopina w Warszawie- prof.- Marek Szwarc.

Wojciech Sojka

Rozwój i postępy Wojciecha zaowocowały w bieżącym roku szkolnym sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym dla Młodych Muzyków w Citta di Barletta we Włoszech Wojciech otrzymał II nagrodę w swojej kategorii wiekowej. W Gdyni z triem fortepianowym zdobył II nagrodę w ramach V Gdyńskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowej. W kwietniu w II Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej zdobył z zespołem kameralnym III miejsce. W bieżącym roku szkolnym był także finalistą Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Oprócz sukcesów solistycznych i zespołowych w grze na skrzypcach, Wojciech ma na swoim koncie kompozycje wielu ciekawych i oryginalnych utworów muzycznych, ponieważ jego drugą pasją po grze na instrumencie jest kompozycja. Prawykonania jego utworów: „I Koncertu skrzypcowego gis-moll” oraz „Tria fortepianowego” miały miejsce w lutym bieżącego roku w ramach XIX Uczniowskiego Forum Muzycznego w Warszawie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11257
Informacje7 lipca 2015, 09:00,

Zapasy - zapisy na zajęcia sportów walki w Piasecznie

Uczniowski Klub Sportowy Piątka Piaseczno zaprasza chętnych chłopców i dziewczęta urodzonych w latach 2002-2007 na zajęcia sportów walki ZAPASY! Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapisów.

Zapasy - zapisy na zajęcia sportów walki w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019