Informacje26 listopada 2008, 00:00,

Uroczyste otwarcie boiska ORLIK 2012 w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego zaprasza w najbliższy piątek 28 listopada 2008 roku o godz. 12:00, przy Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie (ul. Mirkowska 39), na uroczyste otwarcie boiska w ramach programu Orlik 2012. Program uroczystości uświetni występ Macieja Molędy i pokaz umiejętności piłkarskich zespołu Zina Freestyle. W części prezentacji sportowej wystąpią dzieci i młodzież z konstancińskich szkół.

MOJE BOISKO ORLIK 2012

Obiekt powstał w ramach rządowego programu MOJE BOISKO - ORLIK 2012. Składa się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego. Powiat Piaseczyński uzyskał na realizację inwestycji środki w wysokości 660 tys. zł z rządowego programu Moje Boisko - Orlik 2012. Celem programu jest wspieranie rozwoju infrastruktury sportowej. Powiat Piaseczyński jest jednym z czterech powiatów na Mazowszu, którego wniosek został przyjęty do realizacji. Zapraszamy na otwarcie boiska Orlik 2012 w Konstancinie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin

Napisz komentarz

Informacje26 listopada 2008, 00:00,

Koncert BUDYń i SPRAWCY RZEPAKU w MGOK Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na koncert zespołu: Budyń i Sprawcy Rzepaku, który wystąpi w składzie: Jacek Szymkiewicz (gitara, głos), Darek Sprawka (puzon, tuba), Ola Rzepka (perkusja, klawisze, różne przedmioty), Marcin Zabrocki (saksofon, elektronika). Koncert odbędzie się 28 listopada 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 10 złotych. Serdecznie zapraszamy na koncert Budyń i Sprawcy Rzepaku.


BUDYń i SPRAWCY RZEPAKU - "U Bazyla"

Budyń to pseudonim Jacka Szymkiewicza, wokalisty i gitarzysty zespołu Pogodno, z którym nagrał 7 płyt i dał niezliczoną ilość koncertów. Gościnnie występował i współpracował jako wokalista i tekściarz z takimi artystami jak Nosowska czy Janerka. Niedawno Budyń pojawił się na wielokrotnie nagradzanej, akustycznej płycie zespołu Hey MTV Unplugged. Jego piosenki znalazły się na składankach poświęconych Władysławowi Broniewskiemu i Jackowi Olterowi (współpraca z Marcinem Świetlickim). Pisze także scenariusze oraz muzykę do sztuk teatralnych.

Kiedy w 2004 roku Pogodno ogłosiło chwilową przerwę w działalności, Budyń postanowił spożytkować swoje niekończące się zasoby twórcze i wraz z zespołem Braty z Rakemna wyruszył w trasę promującą jego w pełni autorski materiał. Pod szyldem Budyń nagrał też swoją pierwszą solową płytę Kilof, określaną jako jeden z bardziej bezkompromisowych albumów w polskim rocku. W międzyczasie Pogodno powróciło do pełnej aktywności artystycznej, a solowe działanie Szymkiewicz odłożył na jakiś czas na półkę wraz z gotowym już materiałem na drugą płytę. Aż do przełomu lat 2006/2007, kiedy z Budyniem zaczęła grać na perkusji i klawiszach Ola Rzepka. W czasie krótkiej trasy występując jako duet - określany często przez uczestników pierwszych koncertów mianem polskiego White Stripes - przypomnieli stare utwory Budynia w całkowicie zmienionych aranżacjach. Następnie dołączył do nich Darek Sprawka i swoją tubą basową oraz puzonem uzupełnił sekcję rytmiczną. W ten sposób powstał nowy projekt, nazwany po jakimś czasie Budyń i Sprawcy Rzepaku. W 2008 roku wydany został przez Polskie Radio Szczecin drugi album solowy Budynia Baset zawierający także słuchowisko Krzysztofa Czeczota Dublin One Way, do którego Jacek Szymkiewicz przygotował muzykę.

Oprócz autorskich piosenek, zespół przygotował także materiał obejmujący reinterpretacje tradycyjnych melodii i pieśni żydowskich oraz aranżacje dzieł takich kompozytorów jak Gideon Klein, a wszystko w swoim specyficznym stylu, czyli z odpowiednio wyważoną dawką poczucia humoru, mocnej rockowej energii oraz jazzowej subtelności i powagi. Zespół zaprezentował ten materiał na tegorocznej edycji Off Festiwalu w Mysłowicach oraz festiwalu Tzadik w Poznaniu z gościnnym udziałem Marcina Zabrockiego vel Pana Dzidzi – wesołego akordeonisty z Polanowa, lidera legendarnej oniryczno – efemerycznej kultowej formacji Pu pu pi du. Więcej informacji na stronie internetowej: www.myspace.com/budynsolo
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie