Informacje27 marca 2014, 00:00,

TURNIEJ MASZYN WODNYCH W PIASECZNIE

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna zaprasza wszystkich zainteresowanych 29 marca 2014 roku do kibicowania drużynom biorącym udział w III Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych, który odbędzie się w Gimnazjum nr 1 przy ul. Sikorskiego 22 w Piasecznie. Początek turnieju o godz. 11.00. Patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Zadaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu turbiny wodnej, która startować będzie w jednej z dwóch konkurencji. W obu konkurencjach maszyna podnosi na wysokość 4 m ciężarek o masie 2,5 kg, czyli wykonuje pracę 100 J. W konkurencji MOC decyduje czas wykonania zadania, a w konkurencji WYDAJNOŚĆ ilość zużytej wody. Regulaminy i wszelkie informacje są dostępne na stronie www.turniejmaszyn.pl

TURNIEJ MASZYN WODNYCH W PIASECZNIE

Program Turnieju Maszyn Wodnych:

10:00 – 11:00 rejestracja drużyn, lokalizacja drużyn, ustawianie i sprawdzenie turbin w parku maszyn
11:00 – 11:30 rozpoczęcie:
- powitanie Gości
- powitanie Drużyn
- podziękowanie Sponsorom
- otwarcie Turnieju przez Burmistrza Gminy Piaseczno
- przedstawienie Komisji Nadzorującej
11:30 – 12:00 prelekcja na temat czasopisma „Energetyka wodna”
12:00 – 12:15 losowanie:
- kolejności Drużyn w konkurencji mocy
- kolejności Drużyn w konkurencji wydajności
12:15 – 13:30 KONKURENCJA – MOCY
14:00 – 14:30 KONKURENCJA – WYDAJNOŚCI
14:30 – 14:35 ogłoszenie wyników
14:35 – 15:00 przerwa, poczęstunek, ścianka wspinaczkowa. wypisywanie dyplomów
15:00 wręczenie nagród, dyplomów, podziękowań, zaproszenie na następny Turniej Wodny i Wiatrowy.
16.00 Zakończenie turnieju.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 marca 2014, 00:00,

Film Układ zamknięty w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 26 marca 2014 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu pt.: UKŁAD ZAMKNIĘTY. Wstęp: 10 zł normalny; 7 zł ulgowy (uczniowie, studenci i seniorzy). Spotkanie poprowadzi: filmoznawca Andrzej Kawecki. Koordynatorem DKF jest Monika Klepacz. Zapraszamy!

Film Układ zamknięty w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

UKŁAD ZAMKNIĘTY thriller reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów „Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórców scenariusza głośnego i chwalonego za realizm dramatu Antoniego Krauzego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury FPFF w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku.

Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia. Aktualny temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, wyróżniona główną aktorską nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult. „Układ zamknięty” został w całości sfinansowany ze środków prywatnych, pochodzących między innymi od polskich firm i przedsiębiorców, dla których historia opowiedziana w scenariuszu okazała się poruszająca i ważna.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Góra Kalwaria