Informacje26 grudnia 2008, 00:00,

TREBUNIE TUTKI - koncert kolęd i pastorałek góralskich

Wójt i Rada Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii w Starej Iwicznej, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli oraz Sołectwa: Nowa Iwiczna, Stara Iwiczna i Mysiadło serdecznie zapraszają mieszkańców na Koncert Kolęd i Pastorałek Góralskich w wykonaniu zespołu TREBUNIE TUTKI. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 grudnia 2008 roku o godz. 19:00 w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej przy ulicy Słonecznej. Zapraszamy na koncert Trebunie Tutki w Starej Iwicznej.

Trebunie Tutki - Kolędowanie

Trebunie Tutki to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego góralskiego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także Azji i Ameryce Płn. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce prestiżowej World Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Kreują oryginalne polskie brzmienie. Rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę góralską o nowe melodie i współczesne teksty Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską, która nie jest zaprzeczeniem tradycyjnej - podhalańskiej, ale jej naturalną kontynuacją. Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej, specyficznym stylu wykonawczym. Więcej informacji o zespole Trebunie Tutki znajdziecie na ich stronie: www.trebunie.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje28 grudnia 2008, 00:00,

Rozmowa Radia dla Ciebie z urzędnikami na iTV Piaseczno

18 grudnia 2008 roku, Piaseczno odwiedziła ekipa Radia dla Ciebie www.rdc.pl i na terenie dworca PKP w Piasecznie, przeprowadziła rozmowę z Józefem Zalewskim Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno, Marią Bernacka-Rheims Radna Powiatu Piaseczyńskiego, Dorotą Wysocka-Jońska Przewodniczącą Rady Miejskiej w Piasecznie oraz Danielem Putkiewiczem Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno. Na miejscu, była również ekipa iTV Piaseczno, w związku z tym mieszkańcy mogą obejrzeć relację filmową z przeprowadzonych rozmów. Dwa filmiki (RDC nadaje z Piaseczna, Rewitalizacja a komunikacja RDC), są do obejrzenia na stronie: www.itvpiaseczno.pl (zakładka Gmina/Powiat). Zachęcamy do obejrzenia filmików i ewentualne skomentowanie ich bezpośrednio pod tą informacją lub na naszym forum.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno