Informacje22 stycznia 2013, 00:00,

Tam gdzie ty Jodi Picoult Dyskusyjny Klub Książki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich do udziały w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 24 stycznia 2013 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Jodi Picoult pt.: Tam gdzie ty. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Zapraszamy!

TAM GDZIE TY JODI PICOULT

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę… Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, ku własnemu zaskoczeniu, znajduje szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa, i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, przeradza się w starcie światopoglądów i przekonań religijnych, w którym nie ma miejsca na sentymenty. TAM GDZIE TY to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. Ale czy na pewno? Do książki dołączony jest prezent w postaci płyty - każda z piosenek odpowiada jednemu rozdziałowi powieści, ale jak sugeruje autorka, można dowolnie łączyć lekturę z muzyką.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje22 stycznia 2013, 00:00,

Bajkał. Królestwo wody i lodu wystawa fotografii w Muzeum Regionalnym w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Muzeum Regionalne w Piasecznie oraz autorzy Piotr Malczewski i Sławomir Pułka zapraszają na wystawę fotografii z ekspedycji nad Bajkał. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 stycznia 2013 roku o godz. 18.00. Program wieczoru: otwarcie wystawy przez autorów, impresje filmowe, poczęstunek w klimacie rosyjskim. Miejsce wystawy: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawa zatytułowana BAJKA£. KRÓLESTWO WODY I LODU potrwa do 24 lutego 2013 roku. Piotr Malczewski i Sławek Pułka w 2011 i 2012 roku przemierzali Bajkał - jego fragmenty, brzegi, wyspy i taflę: pociągiem (Kolej Krugłobajkalska), Uazem oraz pieszo z sankami wokół wyspy Olchon. Wystawa jest niewielkim wyborem obrazów fotograficznych lodowego królestwa tworzącego zaskakujące i imponujące formy, wręcz rzeźby lodowe, faktury i rysunki zatracające czasem dosłowność zimowych pejzaży, a przechodzące w abstrakcyjne fascynujące światy.

BAJKA£ KRÓLESTWO WODY I LODU WYSTAWA FOTOGRAFII W MUZEUM REGIONALNYM PIASECZNO

Bajkał jest miejscem magicznym… Bajkał. Święte Morze. Ten ogromny i najgłębszy zbiornik słodkiej wody na świecie leży w południowej Syberii, ok. 6,5 tys. km od Polski i 65 km od Irkucka. Długość Bajkału jest imponująca – 637 km, szerokość wynosi od 28 do 88 km, a maksymalna głębokość to 1637 m i jest to najgłębsze słodkowodne jezioro świata. Obecnie stanowi 25% zasobów słodkiej wody na ziemi. W Bajkale spotyka się ponad tysiąc gatunków roślin, z czego 35% to endemity, a z blisko 1550 gatunków zwierząt 80% nie występuje w żadnym innym miejscu na ziemi. Podczas wiatrów i sztormów lód wielokrotnie pęka i ulega przemieszczaniu. Jego powierzchnia nie przypomina gładkiej tafli. Lód w każdym miejscu wygląda inaczej, ma różną kolorystykę, przezroczystość i strukturę pęknięć. I ciągle się zmienia, nie tylko wizualnie, ale i dźwiękowo – potrafi pękając, grzmieć, jęczeć, grać jak delikatne szarpnięcie struny lub strzelać jak artyleria z wrażeniem trzęsienia ziemi. Czasem Bajkał podczas naprężeń potrafi na dużą odległość wyrzucać kawałki lodu. Powstają również tzw. „naplieski” (z ros.) – to lodowe pokrywy na niskich brzegach powstające poprzez falowanie wody na przymarzniętym piasku i kamieniach. Bajkał „staje”, czyli tworzy się pokrywa lodu, zwykle w końcu grudnia lub początku stycznia. Lód na jeziorze ma zazwyczaj grubość 70-130 cm, przy brzegach potrafi być grubszy. Gdy w marcu, kwietniu tafle lodu zaczynają na siebie nachodzić, grubość pokrywy może mieć 3-8 m, a nawet i więcej.

BAJKA£ KRÓLESTWO WODY I LODU WYSTAWA FOTOGRAFII W MUZEUM REGIONALNYM PIASECZNO

Piotr Malczewski jest fotografem przyrody i podróżnikiem. Ukończył Studium Fotografii Profesjonalnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z wydawnictwami i agencjami fotograficznymi w Polsce, we Francji, w Niemczech i Szwajcarii. W jego dorobku znajdują się przede wszystkim fotografie przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze. (www.piotrmalczewski.com). Sławomir Pułka uczestnik wielu warsztatów oraz plenerów fotograficznych, autor zdjęć publikowanych w miesięczniku Foto. Fotograf amator łączący pasję fotografowania z podróżami. W swoich zdjęciach przedstawia fascynację przyrodą, czasami jako dosłowność, czasami jako abstrakcję, dla którego obraz w kadrze jest swoistą medytacją, wyciszeniem, zatrzymaniem i refleksją….

Muzeum Regionalne przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie jest czynne: od środy do piątku w godz. 10.00 - 18.00; oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 15.00 Ceny biletów: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł. W sobotę wstęp do muzeum jest bezpłatny.
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie