Informacje24 stycznia 2015, 22:01,

Tak dla S7 z wizytą u wojewody


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przetarg na budowę trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca odbędzie się w lutym 2015 roku. Potwierdził to Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski, podczas spotkania z przedstawicielami inicjatywy Tak dla S7, na którym przekazane zostały podpisy zebrane pod petycją w sprawie przyśpieszania południowego wylotu z Warszawy w ciągu drogi 7.

Tak dla S7 z wizytą u wojewody

Expose Pani Premier Ewy Kopacz, Dokument Terytorialny dla Województwa Mazowieckiego oraz listopadowa konferencja prasowa w Piasecznie z udziałem Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego, Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego oraz burmistrzów Piaseczna, Lesznowoli i Tarczyna – wszystkie te wydarzenia przybliżyły budowę długo oczekiwanego odcinka S7 z Warszawy do Grójca. W listopadzie ogłoszony został także roboczy harmonogram prac nad drogą, zakładający przetarg na nią w lutym 2015 roku, wydanie zgody na jej realizację w grudniu 2015 roku oraz zakończenie budowy w 2019 roku. Podczas spotkania z przedstawicielami inicjatywy Tak dla S7 Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski, potwierdził jego założenia.

Tak dla S7 z wizytą u wojewody

Spotkanie odbyło się 19.01.2015 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Obecni na nim przedstawiciele inicjatywy Tak dla S7 przekazali Wojewodzie Mazowieckiemu podpisy mieszkańców południa aglomeracji warszawskiej w sprawie przyśpieszenia budowy trasy ekspresowej S7. Wojewoda zaznaczył, że na szczeblu rządowym droga ekspresowa zyskała zielone światło i coraz bliżej jest do rozpoczęcia jej budowy. „ Jest to bardzo dobrze przygotowany projekt, a inwestycja ma ważną decyzję środowiskową, gotową koncepcję programową, która jest podstawą do ogłoszenia przetargu, a na budowę tej drogi ekspresowej są już zarezerwowane finanse. Cieszę, się, że z tak dużej liczby podpisów od lokalnej społeczności” - zaznaczył wojewoda na spotkaniu. Jego zdaniem kierowcy będą mogli pojechać drogą ekspresową S7, z Warszawy w kierunku Piaseczna i Grójca w 2019 roku.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Tak dla S7 z wizytą u wojewody

Inicjatywa Tak dla S7 od blisko dwóch lat aktywnie zabiega o powstanie odcinka pomiędzy węzłem Lotnisko a Grójcem.

W jej działania aktywnie włączyli się mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, składając blisko 7 tysięcy podpisów pod petycją dotyczącą przyśpieszenia realizacji tej inwestycji. Akcję wsparły także samorządy Piaseczna, Radomia i Grójca, lokalne media, społeczności a także przedstawiciele lokalnego biznesu. „ Dla nas to bardzo dobra informacja. Nareszcie cała ta urzędowa machina ruszyła” - mówi Dariusz Brzostek z Inicjatywy Mieszkańców Tak dla S7. – „Przekazanie blisko siedmiu tysięcy podpisów od mieszkańców podwarszawskich miejscowości na ręce wojewody mazowieckiego kończy pewien długi etap upominania się lokalnej społeczności o tak ważną inwestycje drogową, która w znaczący sposób może ułatwić im codzienny dojazd do i z pracy w Warszawie”

Tak dla S7 z wizytą u wojewody

Dodatkowe informacje: www.takdlas7.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=846&start=105
Informacje25 stycznia 2015, 16:00,

Don Kichot, czyli przygody błędnego rycerza - Bajkowa Niedziela


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 stycznia 2015 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Hugonówce, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Don Kichot, czyli przygody błędnego rycerza. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka. Wstęp wolny.

Don Kichot, czyli przygody błędnego rycerza - Bajkowa Niedziela

Teatr Wariacja - Don Kichot, czyli przygody błędnego rycerza. Historia błędnego rycerza rozpoczyna się w wielkiej domowej bibliotece Don Kichota. Zafascynowany wspaniałymi opowieściami o rycerzach, sam postanawia zostać jednym z nich. Wybiera sobie panią serca, dla której będzie walczył ze smokami, olbrzymami i… wiatrakami. Wierny sługa, Sancho Pansa, zostaje jego giermkiem, a jego rumakiem staje się niemłody już koń, który otrzymuje imię Rosynanta. Razem ruszają po wspaniałą, rycerską przygodę. Jednak na swojej drodze zamiast podziwu i uznania napotykają śmiech i niezrozumienie. Wszystkie problemy wynikają z błahej, zdawałoby się, przyczyny – małej wady wzroku bohatera.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://www.forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=3836&start=30

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie