Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:42,

Tajemniczy klient - kto to?

Tajemniczy klient - kto to?

W dobie coraz większej konkurencji firmy muszą dbać nie tylko o atrakcyjną ofertę, ale również najwyższe standardy obsługi klienta.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

To jak wygląda sklep, proces sprzedaży czy rozmowa z klientem powinno być kontrolowane. Pracodawcy nie zawsze mają jednak możliwość obiektywnej oceny - oczywistym jest bowiem, że w ich towarzystwie pracownicy starają się bardziej i pamiętają o wyznaczonych zasadach.
Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy tajemniczego klienta, który ma możliwość obiektywnej oceny pracy sprzedawców. Kim jest tajemniczy klient? Czego się spodziewać?

Kim jest tajemniczy klient?

Tajemniczy klient (z ang. Mystery Shopper) to osoba, której rolą jest przeprowadzanie badań z zakresu obsługi klienta. Przeprowadza ona ukrytą obserwację obsługi klienta w różnych placówkach handlowych. Najczęściej działa według wcześniej zaplanowanego scenariusza np. kupując jakiś produkt ma obowiązek nawiązać rozmowę ze sprzedawcą. Wykorzystanie usług tajemniczego klienta pozwala na obiektywną ocenę zachowań sprzedawcy. Nie ma on bowiem pojęcia, że osoba, którą obsługuje nie jest zwyczajnym klientem dzięki czemu zachowuje się naturalnie, tak jak podczas codziennej pracy.

Co bada Mystery Shopper?

Tajemniczy klient zwraca uwagę na każdy szczegół prowadzenia punktu sprzedaży. Zwraca uwagę nie tylko na to, czy sprzedawca odpowiednio prowadzi rozmowę z klientem, dba o sprzedaż aktywną, potrafi rozwiewać wątpliwości klienta, ale również to, czy dba o odpowiednie wyeksponowanie towaru czy czystość sklepu.

Jesteś sprzedawcą? Wizyta tajemniczego klienta nie musi cię zaskoczyć!

Każdy, kto zajmuje się sprzedażą wie doskonale, że w codziennym natłoku obowiązków nie trudno zapomnieć o zachowaniu wszystkich standardów dobrej obsługi klienta. Często zdarza się również, że sprzedawcy popełniają błędy, które wynikają z braku wiedzy o tym jak prawidłowo prowadzić sklep i rozmowę z klientem. Warto więc zadbać o swoją edukację i brać udział w szkoleniach, na których dowiemy się np. jak radzić sobie z trudnym klientem. Przykłady takich szkoleń znajdziesz na stronie https://www.ark-doradztwo.pl/oferta/szkolenia_sprzedazowe/

autor/źródło: ark-doradztwo.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:41,

Przygotuj się na sezon budowlany już dziś

Przygotuj się na sezon budowlany już dziś

Zbliżający się sezon budowlany to najwyższy czas na poczynienie niezbędnych przygotowań do realizacji planowanej inwestycji. Zwykle zaczynamy od podpisania umowy z generalnym wykonawcą, którego zadaniem jest prowadzenie prac zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej. Warto zadbać także o bieżące zaopatrzenie w materiały budowlane, dzięki czemu wznoszenie budynku czy remont będą przebiegały bez zakłóceń.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zbliżający się sezon budowlany to najwyższy czas na poczynienie niezbędnych przygotowań do realizacji planowanej inwestycji. Zwykle zaczynamy od podpisania umowy z generalnym wykonawcą, którego zadaniem jest prowadzenie prac zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej. Warto zadbać także o bieżące zaopatrzenie w materiały budowlane, dzięki czemu wznoszenie budynku czy remont będą przebiegały bez zakłóceń.

Budowa domu jest zadaniem wieloetapowym. Rozpoczyna się w momencie zaprojektowania budynku oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Kolejne fazy obejmują już zadania ściśle związane ze wznoszeniem domu, jego wykończeniem oraz dokonaniem niezbędnych czynności odbiorowych. Na każdym jednak etapie wymagane są wysokiej jakości materiały budowlane, zapewniające trwałość obiektu oraz zgodność z projektem. Warto o tym pamiętać, szczególnie w momencie ustalania szczegółów budowy.

Planowanie budowy

Na planowanie budowy składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością wybór wykonawcy, a także hurtowni, której zadaniem będzie bieżąca obsługa inwestycji w zakresie dostawy materiałów niezbędnych do wykonania prac. To dwa aspekty, na które warto zwrócić uwagę już na etapie początkowym. Jak zatem wybrać sklep budowlany, aby zapewnić najwyższej jakości materiały, dostarczane na czas?

Warto podejmować współpracę z podmiotami sprawdzonymi i doświadczonymi. Nie mniej istotne jest sprawdzenie różnorodności asortymentowej, która pozwala na wybór najlepszych materiałów, dopasowanych do konkretnego zadania inwestycyjnego. Kolejnym czynnikiem jest terminowa i regularna dostawa zamówionych materiałów, realizowana bezpośrednio przez sklep budowlany, bez angażowania w ten proces klienta lub generalnego wykonawcy.

Sklep budowlany Warszawa

Elmas to sklep budowlany w Warszawie, specjalizujący się w obsłudze inwestycji budowlanych. Cechami wyróżniającymi ofertę Elmas jest stała dostępność produktów, możliwość ich zamawiania partiami, a także najwyższa jakość materiałów. Nie bez znaczenia jest także możliwość kredytowania zakupów, czy wypożyczenia niezbędnego sprzętu. Hurtownia Elmas zapewnia swoim klientom fachowe wsparcie, na każdym etapie realizacji inwestycji. Specjaliści pomagają w wyborze odpowiednich materiałów, spełniających oczekiwania pod względem technologicznym, estetycznym, wytrzymałościowym oraz ekonomicznym.

Elmas, obsługując inwestycje budowlane, zapewnia również stałą dostępność asortymentu oraz własny transport. Dzięki temu można prowadzić prace bez ryzyka ich wstrzymania z powodu braku materiałów budowlanych. Dostępny asortyment pochodzi od uznanych na rynku producentów, którzy są gwarancją najwyższej jakości i trwałości, czyli cech tak istotnych przy prowadzeniu prac budowlanych.

Planując remont bądź budowę domu, warto wcześniej zadbać o podjęcie współpracy ze sprawdzonym składem budowlanym. Zbliżający się sezon wpływa bezpośrednio na wzrost zainteresowania asortymentem cegieł, płyt, elementów ociepleniowych czy farb, dlatego też co najmniej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem prac, trzeba zatroszczyć się o materiały, niezbędne do realizacji budowy lub remontu obiektu. Sprawdzonym partnerem, obsługującym inwestycje budowlane, jest hurtownia Elmas. Atrakcyjne warunki współpracy, zróżnicowany asortyment oraz profesjonalne doradztwo to cechy wyróżniające ofertę Elmas. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami składu, aby uzgodnić szczegóły przyszłej współpracy, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu budowlanego.

autor/źródło: elmas.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie