Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:41,

Przygotuj się na sezon budowlany już dziś

Przygotuj się na sezon budowlany już dziś

Zbliżający się sezon budowlany to najwyższy czas na poczynienie niezbędnych przygotowań do realizacji planowanej inwestycji. Zwykle zaczynamy od podpisania umowy z generalnym wykonawcą, którego zadaniem jest prowadzenie prac zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej. Warto zadbać także o bieżące zaopatrzenie w materiały budowlane, dzięki czemu wznoszenie budynku czy remont będą przebiegały bez zakłóceń.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zbliżający się sezon budowlany to najwyższy czas na poczynienie niezbędnych przygotowań do realizacji planowanej inwestycji. Zwykle zaczynamy od podpisania umowy z generalnym wykonawcą, którego zadaniem jest prowadzenie prac zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej. Warto zadbać także o bieżące zaopatrzenie w materiały budowlane, dzięki czemu wznoszenie budynku czy remont będą przebiegały bez zakłóceń.

Budowa domu jest zadaniem wieloetapowym. Rozpoczyna się w momencie zaprojektowania budynku oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Kolejne fazy obejmują już zadania ściśle związane ze wznoszeniem domu, jego wykończeniem oraz dokonaniem niezbędnych czynności odbiorowych. Na każdym jednak etapie wymagane są wysokiej jakości materiały budowlane, zapewniające trwałość obiektu oraz zgodność z projektem. Warto o tym pamiętać, szczególnie w momencie ustalania szczegółów budowy.

Planowanie budowy

Na planowanie budowy składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością wybór wykonawcy, a także hurtowni, której zadaniem będzie bieżąca obsługa inwestycji w zakresie dostawy materiałów niezbędnych do wykonania prac. To dwa aspekty, na które warto zwrócić uwagę już na etapie początkowym. Jak zatem wybrać sklep budowlany, aby zapewnić najwyższej jakości materiały, dostarczane na czas?

Warto podejmować współpracę z podmiotami sprawdzonymi i doświadczonymi. Nie mniej istotne jest sprawdzenie różnorodności asortymentowej, która pozwala na wybór najlepszych materiałów, dopasowanych do konkretnego zadania inwestycyjnego. Kolejnym czynnikiem jest terminowa i regularna dostawa zamówionych materiałów, realizowana bezpośrednio przez sklep budowlany, bez angażowania w ten proces klienta lub generalnego wykonawcy.

Sklep budowlany Warszawa

Elmas to sklep budowlany w Warszawie, specjalizujący się w obsłudze inwestycji budowlanych. Cechami wyróżniającymi ofertę Elmas jest stała dostępność produktów, możliwość ich zamawiania partiami, a także najwyższa jakość materiałów. Nie bez znaczenia jest także możliwość kredytowania zakupów, czy wypożyczenia niezbędnego sprzętu. Hurtownia Elmas zapewnia swoim klientom fachowe wsparcie, na każdym etapie realizacji inwestycji. Specjaliści pomagają w wyborze odpowiednich materiałów, spełniających oczekiwania pod względem technologicznym, estetycznym, wytrzymałościowym oraz ekonomicznym.

Elmas, obsługując inwestycje budowlane, zapewnia również stałą dostępność asortymentu oraz własny transport. Dzięki temu można prowadzić prace bez ryzyka ich wstrzymania z powodu braku materiałów budowlanych. Dostępny asortyment pochodzi od uznanych na rynku producentów, którzy są gwarancją najwyższej jakości i trwałości, czyli cech tak istotnych przy prowadzeniu prac budowlanych.

Planując remont bądź budowę domu, warto wcześniej zadbać o podjęcie współpracy ze sprawdzonym składem budowlanym. Zbliżający się sezon wpływa bezpośrednio na wzrost zainteresowania asortymentem cegieł, płyt, elementów ociepleniowych czy farb, dlatego też co najmniej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem prac, trzeba zatroszczyć się o materiały, niezbędne do realizacji budowy lub remontu obiektu. Sprawdzonym partnerem, obsługującym inwestycje budowlane, jest hurtownia Elmas. Atrakcyjne warunki współpracy, zróżnicowany asortyment oraz profesjonalne doradztwo to cechy wyróżniające ofertę Elmas. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami składu, aby uzgodnić szczegóły przyszłej współpracy, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu budowlanego.

autor/źródło: elmas.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:18,

Zarządzanie odpadami w hotelach - jak obniżyć koszty ich utylizacji?

Zarządzanie odpadami w hotelach - jak obniżyć koszty ich utylizacji?

Zarządzanie hotelem nie jest łatwym zadaniem. Trzeba mieć na uwadze wiele kwestii, od których zależy komfort gości, którzy zachęceni powrócą do nas, lecz jak coś im się nie spodoba - mogą już nigdy nas nie odwiedzić. Jedną z ważniejszych spraw jest zapanowanie na odpadami, jakich w każdym hotelu jest mnóstwo. Jak sobie z nimi poradzić i nie stracić na to fortuny?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Śmieciowy problem

Nie ma rady na odpady, będą zawsze mimo wielu starań, aby zmniejszyć ich ilość. Skoro nie da się wyeliminować tego śmieciowego problemu, warto chociaż się postarać, aby zmniejszyć koszty utylizacyjne. Szczególnie muszą o tym pomyśleć właściciele hoteli i pensjonatów, w których z racji dużej ilości gości, odpady i ścieki pod różną postacią występują w większej skali. 

Szacunki pokazują, że średnio każdy gość hotelowy produkuje aż kilogram odpadów w ciągu doby. Jeśli tę wartość pomnożymy przez kilka osób i dni uzyskamy dość dużą wartość. Co gorsza, za odpady nie odpowiadają tylko goście hotelowi, ale też jego obsługa. Wiele z nich więc powstaje w kuchni, przy sprzątaniu czy biurze. 

Lokalna oczyszczalnia ścieków? 

Na wielu rzeczach można oszczędzić. W przypadku hotelu możemy przykładowo zatrudnić dwóch recepcjonistów zamiast trzech czy przeznaczać mniej środków na promocję. Z odpadami nie da się nic zrobić, co zawsze generuje duże koszty. Jak się jednak okazuje, istnieją pewne sposoby, żeby coś z tym zrobić. Doskonałym rozwiązaniem lokalna oczyszczalnia ścieków pozwalająca zaoszczędzić nawet do 30 000 złotych rocznie!

Jak to działa? Dlaczego to takie korzystne?

Jeśli chcemy zrozumieć, dlaczego warto zainteresować się ofertą dostępną pod adresem https://oczyszczalniadlahotelu.pl/, posłużymy się przykładowym wyliczeniem. Weźmy średniej wielkości hotel do 50 osób, gdzie za wywóz ścieków płacimy 750 zł co weekend, w skali miesiąca zaś to koszt aż 3000 zł. Jeśli przeliczymy to na cały rok, uzyskamy zatrważającą kwotę 36 000 zł! 

Korzystając z własnej oczyszczalni ścieków, zyskujemy czas i pieniądze. W przypadku podanego powyżej przykładu czekają nas jedynie 3 wywozy roczne o łącznej wartości 1600 zł. Do tego należy doliczyć zużycie prądu (700 zł) i konserwację urządzenia - wymianę smarowniczek (1200 zł). W skali roku to zaledwie 3500 zł. Prawda, że różnica jest kolosalna?

Nie ma wątpliwości, że lepiej zainwestować we własną oczyszczalnię ścieków i praktycznie zapomnieć o problemie odpadów. Dzięki temu rozwiązaniu skończą się nasze śmieciowe, bardzo drogie komplikacje.

autor/źródło: oczyszczalniadlahotelu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie