Artykuł partnerski29 stycznia 2020, 09:11,

Wizyta w sklepie żeglarskim

Wizyta w sklepie żeglarskim

Żeglarstwo i przemysł stoczniowy rozwija się dynamicznie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Sprzyja temu ogólna koniunktura na świecie oraz wzrost zainteresowania branżą wśród coraz zamożniejszego społeczeństwa. Rozwijają się stocznie, powstają nowe sklepy i hurtownie żeglarskie. Klient ma w końcu w czym wybierać.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Duży wybór sklepów dla żeglarzy.
Zarówno żeglarze, jak i motorowodniacy mają ogromny wybór sklepów z akcesoriami marynistycznymi. Na samych Mazurach można zliczyć kilkanaście mniejszych, lokalnych sklepów oferujących niezbędny osprzęt do łodzi motorowych i jachtów żaglowych. Podobnie jest nad Zatoką Gdańską, gdzie sieć sprzedaży nastawiona jest na większe jednostki pływające. W całej Polsce funkcjonuje kilkanaście dużych sklepów, hurtowni żeglarskich oferujących sprzedaż poprzez sklep online. Posiadają ogromną ofertę asortymentu żeglarskiego, od przysłowiowej szekli poprzez duże silniki zaburtowe i stacjonarne. Niektóre sklepy specjalizują się w wąskiej dziedzinie, można rzec niszy żeglarskiej. Przykładem może być odzież żeglarska marki Gill, Hally Hansen, Henri Lloyd, Musto czy DAD. Angielski producent specjalistycznej odzieży na regaty i do codziennego noszenia Gill Marine, może poszczycić się zaopatrywaniem angielskiej kadry narodowej. Firma Mazuria w sklepie Gillmarine oferuje odzież dla mężczyzn, kobiet oraz juniorów. Wśród ubrań znajdziemy sztormiaki, kurtki regatowe, bluzy żeglarskie, spodnie żeglarskie, okulary żeglarskie, buty i rękawiczki. Moda na markowe ciuchy powoduje, że firmy decydują się otwierać sklepy tylko i wyłącznie z odzieżą. Coraz więcej osób poszukuje solidnych ciuchów mniej znanych, ale prestiżowych marek. Ciuchy znanych sportowych marek są coraz mniej modne. Atrakcyjna cena odzieży żeglarskiej sprawia, że jest ona coraz częściej wybierana przez młodych Polaków. Niespotykane gdzie indziej takie parametry jak wiatroszczelne i wodoszczelne materiały, pozwala używać odzież żeglarską na co dzień podczas niekorzystnej aury.

Branża żeglarska fakty i liczby.
Według badań przeprowadzonych przez specjalistyczne instytucje, żeglarzy w Polsce jest około pół miliona. Jeszcze więcej, bo aż 3 miliony osób miał choć raz w życiu przyjemność żeglowania jako członek załogi. Wraz ze wzrostem majętności naszych rodaków oraz świadomości potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu, te liczby będą rosnąć. Warunki do uprawiania sportów wodnych mamy doskonałe. Ponad 7 tys. jezior, z czego ponad 2500 na samych Mazurach, 770 km linii brzegowej na morzu Bałtyckim, to wszystko sprawia, że pięknych miejsc do pływania jest bardzo dużo.
Warto też wspomnieć, że Polska należy do światowej czołówki w produkcji jachtów. Rynek produkcji jachtów w europie wart jest ponad półtora miliarda Euro.

Wizyta w sklepie żeglarskim.
Duże ogólnopolskie sklepy dla żeglarzy posiadają magazyny z towarem. Dzięki tak rozwiniętej logistyce, towar jest dostępny od ręki. Duży wybór towarów umożliwia na spokojnie przejrzeć całą ofertę. Na półce sklepowej możemy obejrzeć pompy węzowe, koła sterowe, kamizelki asekuracyjne, koła i kapoki ratunkowe. Na wieszakach czaka na przymierzenie odzież żeglarska w różnych rozmiarach. Miłośnicy mody mogą także liczyć na stylowe okulary przeciwsłoneczne z certyfikatami i filtrami UV. Właściciele łódek motorowych mogą obejrzeć silniki zaburtowe oraz stacjonarne popularnych marek. Np w sklepie Mazurii dostępne są od ręki ogromne silniki stacjonarne marki Lombardini oraz Hyundai. Do wyboru są silniki benzynowe oraz z napędem Diesla. Oprócz sprzedaży silników, firma zajmuje się także serwisem jednostek napadowych i montażem na łodzi klienta.
Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy w przeglądarce internetowej zapoznać się z ofertą sklepów żeglarskich. Pasjonaci żeglarstwa mają do wyboru kilkanaście dobrze zaopatrzonych sklepów. Dostępność od ręki towaru, świadczyć będzie o dobrym wyborze. Zaletą dobrych sklepów marynistycznych jest fachowa pomoc sprzedawców.

Promujemy sporty wodne wśród społeczeństwa.
Aktywny tryb życia na łonie natury zapewnia relaks psychiczny. Żeglarstwo zapewnia rodzinne spędzanie czasu. Poprawia kondycję i sprawność fizyczną. Wymienione aspekty mają ogromny wpływ na nasze społeczeństwo. Na początek naszej przygody ze sportami wodnymi korzystajmy z szerokiej gamy wypożyczalni firm czarterujących. Z czasem zapragniemy własnej łódki lub jachtu. Będzie to trafiona i przemyślana decyzja.

Sklep i hurtownia żeglarska nr 1 w Polsce.
www.mazuria.com
Galiny 2
+48 575 064 050
sklep AT mazuria.com

autor/źródło: mazuria.com

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 stycznia 2020, 09:09,

Robienie na drutach - 5 nieoczywistych zalet - przekonaj się sam

Robienie na drutach - 5 nieoczywistych zalet - przekonaj się sam

Niezależnie od tego, czy preferujemy szydełko, czy druty, obie te formy spędzania wolnego czasu przynoszą niemałe korzyści. Co jeszcze możemy zyskać, oprócz samej robótki, która jest bezpośrednim efektem robienia na drutach? Przedstawiamy Wam 5 nieoczywistych zalet robótek ręcznych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Usprawnia pracę nadgarstków i palców

Robótki ręczne w zdecydowanym stopniu pomagają nam zadbać  o własne zdrowie. Jeżeli mamy problemy z bólem nadgarstków, to koniecznie spróbujmy tego hobby, ponieważ dzięki przekładaniu pętelek i mocnego zaangażowania naszych rąk mimowolnie nad nimi pracujemy, co może nam dać efekty podobne do specjalistycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dodatkowo robienie na drutach pomoże nam w nabraniu sprawności naszym palcom oraz zadba o nasz system krążenia krwi.

Aby rozpocząć przygodę z dzierganiem, musimy najpierw zaopatrzyć się w niezbędnym nam sprzęt, na początek wystarczy para drutów i włóczka. Współcześnie ciężko znaleźć dobrze zaopatrzony stacjonarny sklep z włóczkami, dlatego dobrą alternatywą jest sklep internetowy z włóczkami. Z pełną odpowiedzialnością możemy zarekomendować ten: https://zamotane.pl, który z jednej strony posiada tanie włóczki, ale również włóczkowe nowości, takie jak włóczka puffy, za pomocą której możemy dziergać nawet bez drutów.

Poprawia samopoczucie i samoocenę

Kolejną zaletą robienia na drutach jest stan, w który się wprowadzamy w momencie, w którym rozpoczynamy robótkę. Otóż jest to stan skupienia nad aktualną czynnością, całą swoją uwagę poświęcamy konkretnemu zadaniu, co nas wprowadza niejako w stan medytacji, dlatego niektórzy porównują dzierganie do jogi. Zdarza się jednak, że gdy jesteśmy już mocno zaawansowanymi dziewiarzami, czy dziewiarkami, to podczas dziergania odpływamy myślami gdzieś daleko, czyli jesteśmy w stanie refleksyjności, co dodatkowo pozwala nam na relaks i poznawanie nas samych. Jeżeli zaś mowa o samoocenie, to w momencie, gdy tworzymy coś w zasadzie z niczego, jesteśmy z siebie dumni, nasza samoocena szybuje w górę. Sam fakt uczenia się i pokonywania swoich trudności, których jest sporo podczas pierwszych prób dziergania, również wpływa korzystnie na postrzeganie nas samych.

Rozwija kreatywność i zdolności matematyczne

Każda czynność związana z pracą manualną rozwija pewne struktury w naszym mózgu. Oprócz kreatywności, która jest potrzebna w kreowaniu każdej robótki, pracujemy także umysłowo, a konkretnie liczymy – oczka, czy rzędy. Przy okazji uczymy się także cierpliwości, ponieważ duża robótka wymaga większej ilości czasu, dzięki czemu możemy sobie uświadomić, że czasami warto nad czymś dłużej popracować, aby cieszyć się wyjątkowym efektem.

Pomaga walczyć z ochotą na podjadanie

Kto by pomyślał, że robienie na drutach może pomóc nam w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Otóż podczas dziergania mamy zajęte ręce, więc nie mamy nawet możliwości podjadać podczas tego hobby. Dodatkowo warto wspomnieć, że do robótki siada się co najmniej na kilka godzin, więc tym bardziej pochłonięci włóczką, nie będziemy mieli ochoty, ani czasu na niezdrowe przekąski.

Poprawia pamięć i zdolności poznawcze

Ćwiczenie pamięci jest jedną z metod poprawiania swoich zdolności poznawczych, dlatego uczenie się wiersza na pamięć, z pozoru może wydawać się bezsensowne, jednak ma to niebagatelny wpływ na pracę naszego mózgu, a w konsekwencji na nasz rozwój. Gdy robimy na drutach,  musimy wiele ruchów, splotów zapamiętać, co korzystnie na nas wpływa. Naukowcy twierdzą, że wszelkie czynności manualne, a w tym także dzierganie, pobudzają ścieżki nerwowe w naszym mózgu, które wpływają na odpowiednio zachowane funkcje poznawcze.

autor/źródło: zamotane.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie