Informacje6 lutego 2008, 00:00,

Szósta Wyprzedaż Garażowa w Tomicach - zaproszenie

W najbliższą sobotę oraz niedzielę 9 i 10 lutego 2008 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00 w Tomicach (gmina Góra Kalwaria), odbędzie się 6 wyprzedaż garażowa wyrobów dekoracyjnych wykonywanych ręcznie, wyrobów ogrodowych i doniczek, ozdób Walentynkowych oraz dekoracji Wielkanocnych. Będzie to szósta z serii naszych wyprzedaży garażowych i pierwszy raz w zadaszonym lokalu. Miejsce wyprzedaży garażowej: Budynek Domu Aukcyjnego HESS; Tomice gm. Góra Kalwaria, przy zbiegu ul. Brzozowej i Sosnowej. Zobacz położenie na mapie:

Wyprzedaż garażowa - Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej

DONICZKI: W asortymencie ceramiki znajda Państwo bogaty wybór doniczek do wnętrz oraz donic ogrodowych, świeczniki, serwetniki, wazony do suchych kompozycji w różnorodnej gamie kształtów oraz w wielu opcjach kolorystycznych. Przedział cenowy kształtuje się od 1zł do 120zł.

WYROBY OGRODOWE: Figurki są wykonywane w 100% ręcznie z wysokiej jakości surowców (nie są to figurki gipsowe ani gliniane). Figurki malowane są ręcznie ekologicznymi farbami. Oczka na figurkach malowane są w 3 etapach. W szerokiej gamie wyrobów ogrodowych znajdą Państwo: jeże, żaby, żółwie, pszczoły, gnomy, grzybki, dżdżownice, biedronki itp. w przedziale cenowym 3zł - 40zł (w zależności od gatunku).

WYROBY DEKORACYJNE WALENTYNKIWIELKANOC 2008: Wybierając upominek, szczególnie dla osoby bliskiej naszemu sercu. Pragniemy, aby był on niepowtarzalny, wyjątkowy, niezapomniany. Niestety często w gąszczu codziennych spraw zdarza nam się zapomnieć o urodzinach, imieninach czy rocznicy. U nas znajda Państwo mnóstwo unikatowych wysokiej jakości wyrobów - gwarantujemy niepowtarzalność w 100% ręcznie wykonanego wyrobu. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór ceramicznych: mis, wazonów, butli, kominków zapachowych, flakonów, tac, kielichów, świeczników, popielniczek etc.

Zdjęcie z wyprzedaży garażowej z maja 2007
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Podobnie jak na poprzednich wyprzedażach proponujemy wyroby od 1zł. Przewidywana ilość wyrobów to około 2500 sztuk. Na 6tej wyprzedaży poza znanymi już doniczkami, oraz figurkami pojawi się mnóstwo ozdób Walentynkowych i Wielkanocnych. Część asortymentu można zobaczyć na stronie internetowej: sharmlover. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji zadzwoń: 0506 504 833 lub napisz na adres mailowy: kasiahendren@hotmail.com Przyłącz się do rozmowy na temat wyprzedaży garażowych na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w wątku tematycznym: wyprzedaż garażowa wyrobów dekoracyjnych i ogrodowych.
autor/źródło: Kasia Hendren - organizatorka wyprzedaży garażowych w Tomicach

Informacje7 lutego 2008, 00:00,

Teatr Wariacja WARZYWKO - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci: WARZYWKO, który przedstawi Teatr Wariacja. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 lutego 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 8 złotych. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). 10 lutego 2008 roku, zapraszamy wszystkie dzieci na wiosenny spektakl w środku zimy.

TEATR WARIACJA - WARZYWKO
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

WARZYWKO to interaktywne widowisko oparte na znakomitych satyryczno - żartobliwych wierszach Jana Brzechwy. Głównymi bohaterami przedstawienia są oczywiście warzywa. Wspólnie z nimi młody widz odwiedza dobrze znane miejsca, które być może wydadzą mu się zupełnie nowe. Zabawa zaczyna się w ogródku, gdzie publiczność spotyka Krecika psotnika i zarozumiałą Sałatę, a może nawet ruszy w tany z zabawnym Pomidorkiem? Następny przystanek wędrówki - stragan, to miejsce pełne przekupek i mnóstwa jarzyn, które prowadzą ze sobą dowcipne rozmowy, a wtórują im dwa kłótliwe słoiki z chrzanem i ćwikłą. Do spróbowania tylko dla najodważniejszych widzów spektaklu Warzywko! Cała ta zabawna historia kończy się w kuchni, przy wielkim garnku z tajemniczą zupą...

Przedstawienie WARZYWKO stanowi humorystyczną kompilację wierszy Jana Brzechwy, które pozwalają pośmiać się z przemądrzałej marchewki, rosnącej na drzewie, czy też uronić łezkę nad losem tartego chrzanu. Widowisko Warzywko, zostało urozmaicone skocznymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami: o warzywach, Kreciku psotniku i tajemniczej zupie, które publiczność śpiewa wspólnie z aktorami. Spektakl tworzą postaci lalkowe, warzywne kukiełki, jak również żywy plan w postaci gigantycznej Marchewki z rozwianym naciowym włosem oraz sympatycznego, pękatego Pomidora. Ale to nie wszystko. Interaktywny charakter spektaklu dopełniają konkursy związane z rozpoznawaniem smaków, zagadki o warzywach, wspólne tańce oraz nagrody.

TEATR WARIACJA tworzy grupa 3 wykonawców: aktorów, tancerzy i lalkarzy, którzy w wesoły i przystępny sposób pragną przybliżyć dziecięcej widowni klasyczne dzieła operowe światowych kompozytorów. Teatr Wariacja powstał w marcu 2006 roku wraz z premierą przedstawienia Czarodziejski Flet. Była to pierwsza pozycja w ramach cyklu Opera Dla Najmłodszych. Główne założenia Teatru Wariacja dla dzieci, to w przystępny sposób pokazać, dać poznać i polubić muzykę klasyczną. Dlatego aktorzy Teatru Wariacja wybierają opery, balety i bajki muzyczne, które są wesołe, z innej epoki i posiadające wątki edukacyjne np.: Czarodziejski Flet, Piotruś i Wilk, Mazowiecka Pyza, Słowik, Dziadek do Orzechów. Drugim nurtem działania teatralnego Teatru Wariacja, są bajki interaktywne gdzie dzieci tańczą, uczestniczą w grach i konkursach, śpiewają, a nawet jedzą warzywa np.: Duch Indianina, Warzywko, Kozucha Kłamczucha, Korsarz. ¬ródło informacji o Teatrze Wariacja: wariacja.webpark.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO