Informacje25 marca 2017, 08:57,

Święto teatru w Hugonówce - XIV Festiwal Małych Form Teatralnych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W weekend, 25 i 26 marca zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 na prawdziwe święto teatru przygotowane przez dzieci i młodzież - XIV Festiwal Małych Form Teatralnych. W różnorodnym repertuarze familijnego spotkania z teatrem każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę, 25 marca (w godz. 11-19) o Grand Prix festiwalu będą rywalizowały przedstawienia przygotowane przez uczniów z konstancińskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Ich występy oceni jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, muzykę, scenografię i kostiumy oraz indywidualne i grupowe kreacje aktorskie. Konkurs zwieńczy uroczysta gala, podczas której zarówno młodym artystom, jak i nauczycielom zostaną wręczone nagrody. W ubiegłym roku główną nagrodę zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej, a dwa lata temu triumfował Zespół Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego. Która szkoła wygra w tym roku? Przekonamy się 25 marca.

ŚWIĘTO TEATRU W HUGONÓWCE - XIV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Co roku przedstawienia, zaskakują nie tylko barwnymi strojami oraz imponującą scenografią, lecz także starannie dobraną muzyką oraz perfekcyjną grą młodych aktorów. Na uwagę zasługuje także różnorodność tematów, podejmowanych przez młodzież. O artystycznym poziomie festiwalu świadczą również wybitni artyści, którzy zasiadają w szacownym jury. W tym roku jurorami festiwalu będą reżyser Radosław Dunaszewski oraz aktorzy i reżyserzy Leszek Zduń i Lidia Sycz.

Natomiast w niedzielę, 26 marca (w godz. 11-16) Konstanciński Dom Kultury zaprasza na familijne spotkanie z teatrem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W różnorodnym programie drugiego dnia festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Publiczność będzie mogła bowiem obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających m.in. przy Konstancińskim Domu Kultury, Centrum Kultury Wilanów oraz Centrum Kultury w Piasecznie, a także przy innych ośrodkach.

Poziom spektakli oraz ich tematyka gwarantują świetną zabawę dzieciom i dorosłym. W dwudniowym repertuarze znalazły się zarówno, zabawne, pouczające bajki, jak i wzruszające, przejmujące spektakle, poruszające niezwykle ważne, uniwersalne problemy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież a także rodziców oraz dziadków. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe – wstęp wolny.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

ŚWIĘTO TEATRU W HUGONÓWCE - XIV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

25 MARCA SOBOTA
PRZEGLĄD KONKURSOWY

11.00 – Uroczyste otwarcie
11.00 – 13.00 I blok konkursowy
ZS im. Wł. St. Reymonta „Dworzec ludzkich nadziei”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Powróżyć, powróżyć”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Dziwny potwór”
ZS nr 4 w Słomczynie „Baśniowy ambaras”
13.00 – 14.00 przerwa
14.00-16.00 II blok konkursowy
ZS nr 3 im. ks. J. Twardowskiego „Druga twarz”
ZS nr 1 im. kard. S. Wyszyńskiego „Kto pociąga za sznurki”
ZS nr 3 im. ks. J. Twardowskiego „Bajka o poszukiwaniu szczęścia”
ZS nr 2 im. S. Żeromskiego „Kołyszemy się, kołyszemy”
17.00 Uroczyste wręczenie nagród
Spektakl „Biurok – racja” grupy teatralnej Miniatura Konstancińskiego Domu Kultury
Wręczenie nagród XIV FMFT
Spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Jury: Radosław Dunaszewski, Leszek Zduń, Lidia Sycz

26 MARCA NIEDZIELA
WYSTĘPY GOŚCINNE 11.00-16.00

11.00 – 13.00
Grupa Zgraja z Zielonej – „Królowa Śniegu”
Szkoła Marzeń z Piaseczna
Grupa Teatrzaki – „Księżniczki są nudne”
Konstanciński Dom Kultury
Grupa Teatr Expoart – „Mały Książe”
Grupa Instruktorska Nasz Teatrzyk z Piaseczna
13.00 -13.15 przerwa
13.15 – 15.45
Grupa Za Drzwiami – „Cioteczka”
Konstanciński Dom Kultury
Grupa Teatralna CKW – „Grinch, czyli jak to, nie ma Świętego Mikołaja?” Centrum Kultury Wilanów
Grupa Teatralna CKW – „Świąteczne improwizacje”
Centrum Kultury Wilanów
Teatr Etna – „Jak Gyom zostawał starszym panem”
Centrum Kultury w Piasecznie
15.45 Uroczyste zakończenie festiwalu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 marca 2017, 15:08,

Podpisanie umowy na CEM Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 marca 2017 roku gmina Piaseczno podpisała umowę z firmą Polaqua z Wólki Kozodawskiej na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie.

– Przed nami realizacja największej inwestycji oświatowej w historii Piaseczna. Nowy kompleks będzie kosztować blisko 50 mln zł. To niewątpliwie inwestycja najdroższa, ale równocześnie jedna z najbardziej potrzebnych w naszej gminie – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Prace budowlane rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, potrwają dokładnie 20 miesięcy, więc jeszcze przed końcem 2018 roku będziemy mogli cieszyć się z najnowocześniejszego obiektu użyteczności publicznej w Piasecznie – dodaje burmistrz.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Dogodna lokalizacja

Obiekt powstanie w pobliżu dużych osiedli przy ul. Jana Pawła II, na terenach pozyskanych przez gminę kosztem kilku milionów złotych. Była to skomplikowana operacja, gdyż gmina musiała prowadzić równolegle negocjacje z kilkoma właścicielami, następnie scalić wykupione działki oraz zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tak, aby dopuszczał nowe funkcje. Parkingi i główne kierunki dojść do budynku zlokalizowano w częściach północnych działki, przylegających do ul. Jana Pawła II. Od strony południowej budynku przewidziano strefę rekreacyjno-sportową dla uczniów. Dziś obszar ten nie należy do reprezentacyjnych części miasta, za to po zrealizowaniu tej inwestycji oraz modernizacji pobliskiego targowiska zyska nowe, przyjazne oblicze. W międzyczasie powstanie też nowy odcinek ul. Żytniej, który m.in. będzie obsługiwał dojazd do szkoły.

Trzy funkcje obiektu

Kompleks będzie podzielony na trzy części funkcjonalne: szkołę podstawową z halą sportowo-widowiskową, przedszkole oraz nowoczesne centrum multimedialne, gdzie przeniesie się główna siedziba Biblioteki Publicznej. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Szkoła podstawowa i oddział przedszkolny

Przedszkole, które będzie się znajdować na parterze i pierwszym piętrze, zostanie przygotowane dla 250–300 dzieci. Obok sal dydaktycznych, do których bezpośrednio będą przylegać łazienki dla małych dzieci, znajdą się również świetlica i szatnie. Pomieszczenia przedszkolne zaprojektowano w taki sposób, aby bezpośrednio z sal dydaktycznych można było łatwo i bezpiecznie przejść na zewnętrzny plac zabaw. W części szkolnej na parterze znajdą się szatnie dla uczniów szkoły podstawowej, część kuchenna ze stołówką, pomieszczenia administracyjne, sekretariat, gabinety dyrektora i wicedyrektora oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na pierwszym piętrze zaprojektowano sale komputerowe oraz gabinety specjalistów szkolnych (stomatologa, reedukatora oraz psychologa i pedagoga). Na tym poziomie ulokowano również bibliotekę szkolną wraz z czytelnią. Na drugim piętrze znajdzie się łącznie 17 sal lekcyjnych, w tym laboratoria językowe i pracownie przedmiotowe. Komunikację między kondygnacjami zapewnią przestronna klatka schodowa oraz winda. Na wszystkich piętrach znajdą się również, osobne dla chłopców i dziewcząt, łazienki oraz specjalnie wydzielone łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Hala sportowo-widowiskowa

W zachodniej części budynku zaprojektowano wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową. Znajdą się tam boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Obok boisk usytuowane będą trybuny, które łącznie będą mogły pomieścić 300 osób. Pole główne hali zostanie wyposażone w system podziału przestrzeni na trzy sektory umożliwiające prowadzenie zajęć wychowania fizycznego jednocześnie dla trzech grup uczniów. Wokół głównego pomieszczenia hali rozlokowano trzy szatnie z natryskami, szatnie dla sędziów, gabinet lekarski oraz pokój dla nauczycieli WF-u.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Centrum multimedialne

Na poziomie parteru przewidziano tzw. powierzchnię komercyjną z przeznaczeniem na drobne punkty handlowo-usługowe np. kawiarnię. Obok kawiarni ulokowano przestronną salę konferencyjną oraz salę wystawowo-widowiskową przeznaczoną na różnego rodzaju wernisaże i wystawy czasowe. Na piętrach centrum multimedialnego przewidziano m.in.: sale tematyczne (multi kid, multi sztuka, multi muzyka, sala nauk ścisłych), bibliotekę z wypożyczalnią i czytelnią oraz łazienki i pomieszczenia administracyjno-biurowe. W całym budynku zaplanowano cztery klatki schodowe i trzy windy osobowe zapewniające osobom niepełnosprawnym wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Na części budynku zaplanowano tzw. zielony dach.

Elewacja i zagospodarowanie terenu

Elementem wzbogacającym prostą i czystą bryłę budynku będzie elewacja w formie okładziny HPL z wyglądu przypominającej drewno, wykonanej w formie prostokątnych płyt zamontowanych na dwóch pierwszych kondygnacjach. Pozostała cześć budynku będzie otynkowana w sposób tradycyjny cienkowarstwowym tynkiem silikatowym. Na najwyższej kondygnacji przewiduje się montaż paneli z ogniwami fotowoltaicznymi, które pozwolą pozyskać dodatkową energię na potrzeby funkcjonowania budynku. Na zewnątrz od strony ul. Jana Pawła II zaprojektowano parkingi dla samochodów osobowych oraz miejsca postojowe dla rowerów. W strefie rekreacyjno-sportowej powstanie wielofunkcyjny zespół boisk sportowych z widownią jednorzędową i piłkochwytami, czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia do skoku w dal. Znajdzie się również miejsce na nowoczesny plac zabaw.

PODPISANIE UMOWY NA CEM PIASECZNO

Nowinki techniczne

Nowoczesne Centrum Edukacyjno-Multimedialne nie mogłoby obejść się bez nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem – BMS – do którego podłączone będą sterownie układu centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz wszystkich systemów teletechnicznych budynku, wraz z monitoringiem i automatycznym systemem przeciwpożarowym, który w razie potrzeby sam zawiadomi straż pożarną i przekaże informacje o zagrożeniu. Nowoczesnym i na szeroką skalę jeszcze nie tak często spotykanym rozwiązaniem w obiektach użyteczności publicznej będzie system odzyskiwania i wykorzystania wody deszczowej. W okolicy boisk sportowych zostaną wybudowane dwa potężne betonowe zbiorniki podziemne o łącznej pojemności 250 m3, które będą gromadzić wodę opadową zbieraną z terenu całego kompleksu. Pozyskana w ten sposób woda będzie wykorzystana do celów sanitarnych w łazienkach (do spłukiwania toalet), do pielęgnacji zieleni ulokowanej zarówno na zielonym dachu, jak i wokół budynku oraz do celów gospodarczych, np. mycia podłóg. Zanim woda trafi do zbiornika, będzie poddawana kilkustopniowej filtracji oraz wstępnemu oczyszczeniu w takim stopniu, aby możliwe było jej wykorzystanie do wyżej wymienionych celów. Nadmiar wód opadowych odprowadzany będzie do miejskiej kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt budowy kompleksu wyniesie 49,8 mln zł i w całości będzie pokryty z budżetu gminy. Nowy obiekt powinien zostać przekazany do eksploatacji na koniec 2018 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie