Informacje1 maja 2007, 00:00,

Święto Niezapominajki odbędzie się w maju w Tarczynie

Burmistrz Gminy Tarczyn zaprasza na Święto Niezapominajki 2007. Imprezy zaplanowane są na dwa dni: 18 i 19 maja 2007 roku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 programem artystycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży, które odbędą się Zespole Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Tarczynie ul. Szarych Szeregów 8.

O godzinie 18:00 (18 maja 2007) zaplanowana jest Msza Święta w intencji wyniesienia na ołtarze Ojca Świętego Jana Pawła II. Msza odbędzie się w kościele Św. Mikołaja w Tarczynie. Następnie o godzinie 19:00 na Rynku w Tarczynie, odbędzie się koncert muzyczny zespołu Arka Noego. W między czasie na Rynku w Tarczynie odbywać się będzie pokaz obrazów olejnych Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki, kiermasz książek, wystawa kwiatów i roślin ozdobnych (możliwość kupna), kremówki papieskie.

Na 19 maja 2007 roku zaplanowany został na godzinę 15:00 Festyn Rodzinny przy Przedszkolu Samorządowym, ul. Dobrowolskiego 3. W programie festynu między innymi: gry i zabawy, konkursy, zjeżdżalnia i zamek dmuchany dla dzieci, malowanie twarzy, grillowanie, ciasta. Na wszystkie uroczystości i imprezy wstęp wolny. Zapraszamy! ¬ródło informacji: www.tarczyn.pl

Informacje dodatkowe o zespole Arka Noego: dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej, zespół muzyki chrześcijańskiej. W skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Więcej informacji o zespole znajdziecie na ich oficjalnej stronie: www.arkanoego.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje2 maja 2007, 00:00,

Polskość - Tradycje i Inspiracje koncert w Starej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola zaprasza na koncert: Polskość - Tradycje i Inspiracje, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 maja 2007 roku, o godzinie 19:00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Podczas koncertu wystąpi Zespół Polski pod kierunkiem artystycznym Marii Pomianowskiej.

Wystąpi Zespół Polski w składzie: Maria Pomianowska (śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska), Marta Maślanka (cymbały), Małgorzata Szarlik - Woźniak (skrzypce), Bartłomiej Pałyga (śpiew, basy), Robert Siwak (bębny). Program koncertu Polskość - Tradycje i Inspiracje: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski i melodie ludowe. Henryk Rutkowski - słowo o historii, Adam Suprynowicz - słowo o muzyce.

Organizatorem koncertu Polskość - Tradycje i Inspiracje jest: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, natomiast współorganizatorami: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola, oraz Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Zapraszamy. Wstęp wolny. ¬ródło informacji: www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola