Informacje10 czerwca 2017, 13:00,

Święto Gminy Lesznowola 2017

10 czerwca 2017 roku zapraszamy na największą w naszej gminie imprezę plenerową - Święto Gminy Lesznowola. Na dużej scenie na lesznowolskich błoniach zobaczymy m.in. Majkę Jeżowską, Sorry Boys i Kabaret Zachodni. W charakterze gwiazdy wieczoru wystąpi legendarny Ray Wilson z zespołem Genesis Classic.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2017

Święto Gminy Lesznowola 2017
Sobota 10 czerwca, błonia przed Urzędem Gminy Lesznowola
SCENA
15.00 – Zespół Śpiewaczy TĘCZA
15.15 – Uroczyste powitanie
15.25 – Magikomedia - iluzjonista Konrad Modzelewski
16.00-17.10 – Majka Jeżowska
17.15 – Konkurs wiedzy o Gminie – rywalizacja międzyszkolna
17.50-18.10 – Stowarzyszenie Chinek w Polsce – pokaz taneczno-muzyczny
18.20-19.20 – KABARET ZACHODNI
19.30-20.40 – Sorry Boys
21.00-22.10 – Ray Wilson GENESIS Classic
22.15 – Pokaz laserowy, pożegnanie

ATRAKCJE na placu
- Giga Wesołe Miasteczko dla dzieci
- Strefa gier sportowych z nagrodami
- Warsztaty plastyczne i ceramiczne
- Warsztaty mydlarskie
- Warsztaty czerpania papieru
- Rękodzieło artystyczne
- Lesznowolski Ogród Książki
- Stoiska handlowe i gastronomiczne, potrawy regionalne
- Pokazy kulinarne
- Adopcja zwierząt

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Centrum Szkolenia Psów Luna – Jak wychować i wyszkolić psa?
17:15 - pokaz posłuszeństwa
18:15 - pokaz psich sztuczek

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2017

- Legia MTB Maraton – Górki Piaskowe w Magdalence, godz. 9.00-14.00
- Turniej piłkarski Mini Liga Mistrzów 2017 - kompleks sportowy w Nowej Woli, godz. 13.00-17.00.

Gmina Lesznowola, Klub Kolarski Legia 1928, Centrum Sportu zapraszają 10 czerwca na VII edycję zawodów Legia MTB Maraton, w ramach których przeprowadzone zostaną MISTRZOSTWA GMINY LESZNOWOLA W KOLARSTWIE MTB. W ramach zawodów kolarskich Legia MTB Maraton przeprowadzone zostaną MISTRZOSTWA GMINY LESZNOWOLA W KOLARSTWIE MTB. Do udziału zapraszamy mieszkańców gminy. Będzie obowiązywał ogólny regulamin zawodów Legia MTB Maraton w zakresie kategorii wiekowych i dystansów MINI, MEGA i GIGA. UWAGA znizki dla mieszkańców Gminy Lesznowola startujący w mistrzostwach - mają 50% zniżki w opłacie startowej jaka obowiązuje uczestników zawodów Legia MTB Maraton. Opłata za wynajem numeru i czipem 5 zł płatna gotówką w biurze zawodów. Jednocześnie będą klasyfikowani także w zawodach Legii zgodnie z zajętym miejscem.  Zapisy tylko w biurze wyścigu w dniu zawodów. Należy pamiętać aby w zgłoszeniu zaznaczyć „Mistrzostwa Gminy”. Druk zgłoszenia można pobrać z naszej strony www.legia-mtbmaraton.pl lub wypełnić w biurze zawodów. PARKING DLA UCZESTNIKÓW PRZY UL. KOŃCOWEJ RÓG PARKOWEJ – 300 M OD MIEJSCA STARTU.

Program zawodów/dystanse
Od 9.00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
11.00 start dyst. MINI, 1 runda, 11 km
12.00 start dys. GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km
12.05 start dys. MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
12.15 start MIKRO 4 – 6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
14.30 ceremonia nagradzania, tombola

Informacje11 czerwca 2017, 06:00,

Daj dziecku opaskę na rękę - zadbaj o bezpieczeństwo podczas wakacji

Już w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno rozpocznie się akcja „Bezpieczne wakacje”, skierowana do rodziców i dzieci. Przez dwa dni będzie można otrzymać dla swoich pociech bezpłatne opaski-niezgubki, na których znajduje się miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Wpisanie kontaktu jest niezwykle ważne, w przypadku gdy dziecko zniknie nam z oczu podczas wakacji.

DAJ DZIECKU OPASKĘ NA RĘKĘ - ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WAKACJI

Sytuacja, gdy dziecko odejdzie od rodzica, może zdarzyć się w każdej chwili. Dobrze, żeby osoba, która odnajdzie malucha, mogła wtedy szybko skontaktować się z opiekunem. Dlatego Centra Handlowe Auchan w całej Polsce organizują akcję „Bezpieczne wakacje”.

W dniach 10-11 czerwca specjalne stoisko pojawi się w Centrum handlowym Auchan Piaseczno. Będzie tam można bezpłatnie otrzymać i oznakować opaskę dla dziecka. Opaski są wykonane z trwałego i bezpiecznego dla skóry dziecka materiału. Z kolei zapięcie na zatrzask sprawia, że opaskę łatwo dopasować do ręki dziecka.

- Z myślą o bezpieczeństwie naszych najmłodszych klientów przygotowaliśmy tysiąc kolorowych i wygodnych opasek-niezgubek. Niech te wakacje będą dla nas bezpieczne – mówi Kamila Węcłaś, menedżer Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

Akcja „Bezpieczne wakacje” odbędzie się 10 i 11 czerwca 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Stoisko będzie czynne od godziny 11:00 do godziny 19:00.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie