Informacje14 października 2013, 00:00,

Świeczowisko w Centrum Kultury w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 18 października 2013 roku, o godzinie 19.30 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich, którzy przez różowe okulary szukają swojego "nieba do wynajęcia". Zapraszamy na Świeczowisko w CK Piaseczno.

ŚWIECZOWISKO W PIASECZNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 października 2013, 00:00,

Kto pokona smoka? - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza na cykl Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie. W programie ciekawe przedstawienia teatralne dla dzieci o różnorodnych formach wyrazu artystycznego. Trzecie spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 19 października 2013 roku o godz. 17.00 i zostanie przedstawiony spektakl pt. Kto pokona smoka?, w wykonaniu teatru Itakzagramy. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Księdza Czesława Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp wolny! Zapraszamy na spektakl.

JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM

Kto pokona smoka? to bajka na podstawie tekstu Marii Kownackiej. Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami, A na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka... Pewnego dnia wydarzyło sie wielkie nieszczęście - królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk, chcący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce. Czy komuś uda sie ją uwolnić? Kto pokona smoka? Co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem i czy zła Czarownica jest naprawdę taka zła, a smok groźny i niepokonany? Oraz czy władza i bogactwo są w życiu najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania poznacie, jeśli wybierzecie sie razem z nami na grzbiecie Siwka - Złotogrzywka w podróż do tego niezwykłego królestwa, w którym wszystko jest możliwe, jak to w teatrze lalkowym!

KTO POKONA SMOKA? JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIęCYM W TARCZYNIE

Teatr Itakzagramy powstał przy Stowarzyszeniu Studio Teatralne im. Ireny Solskiej, obecnie zaś współdziała z Fundacją "Szafa Kultury", organizacjami współpracującymi m.in. z Muzeum Pałac w Wilanowie, Szkołą Aktorską Haliny i Jana Machulskich, Centrum Zdrowia Dziecka, Domem Dziecka Nr 15 im. ks. Baudouina, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Domem Kultury Śródmieście, Klubem Kultury Gocław , Okęcką Salą Widowiskową, Klubem Kultury Saska Kępa oraz z Muzeum £azienki Królewskie. W swojej działalności chcemy koncentrować się przede wszystkim na literaturze wartościowej, odwołującej się do głębszych wartości, o walorze edukacyjnym. Więcej informacji na temat teatru i spektaklów, można znaleźć na stronie internetowej teatru Itakzagramy: www.itakzagramy.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn