Informacje19 stycznia 2018, 19:00,

Supermenka - monodram w wykonaniu Jowity Budnik w Piasecznie

19 stycznia 2018 roku o godz. 20:00 zapraszamy na monodram w wykonaniu Jowity Budnik pt.: Supermenka. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety 25 złotych w przedsprzedaży, 35 złotych w dniu imprezy. Spektakl dla dorosłych widzów.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Supermenka - to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej , inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę JOWITĘ BUDNIK, znaną między innymi z PLACU ZBAWICIELA, NIKIFORA, PAPUSZY, PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, CICHEJ NOCY, NA DOBRE I NA ZŁE oraz M JAK MIŁOŚĆ, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową. W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Ponieważ jest to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia , wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Informacje14 stycznia 2018, 16:00,

26. Finał WOŚP w Górze Kalwarii

14 stycznia 2018 roku zapraszamy na kolejny Finał WOŚP! Wolontariusze będą kwestować na ulicach miasta i gminy Góra Kalwaria, a po południu zapraszamy do Ośrodka Kultury (Białka 9) na koncerty i Światełko do nieba!

26. FINAŁ WOŚP W GÓRZE KALWARII

Finał WOŚP w Górze Kalwarii program:
17.00 - Stolar i Barber
17.30 - Zespół KURS
18.30 - Bartas Szymoniak
20.00 - Światełko do nieba

Stolar & Barber dwóch prostych chlopakow wychowanych w tym mieście, którzy chcą spełniać swoje marzenia. Polaczył ich wspólny cel, chęć rozwijania pasji i podobne wizje. Teraz chcą zaprezentowac swoje pomysly i umiejetności.

KURS zespół czterech odmiennych facetów, których połączyła miłość do bluesa. Gramy ze sobą nie od dziś, ale dopiero teraz odkryliśmy to co nas naprawdę łączy! Bartek "Kabul" Kabulski - Vocal/Gitara rytmiczna/Harmonijka Michał "Chomik" Kielak - Bass/Broda Olek"Olo" Dmowski - Gitara prowadząca/Realizator Michał "Misiek" Malinowski - Perkusja/Tutka (kebab).

Bartas Szymoniak twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat "Idola" / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy "Sztywny Pal Azji" (2008-2015) /.