Informacje10 stycznia 2018, 10:32,

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - cykl spotkań z uczniami szkół powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Uczniowie szkół powiatu piaseczyńskiego przed feriami uczestniczą w licznych spotkaniach prowadzonych przez policjantów. Celem zajęć jest zdobycie wiedzy np. jak zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia? A także wskazywanie dzieciom i młodzieży najważniejszych zasad bezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni, co jest szczególnie ważne właśnie teraz tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH - CYKL SPOTKAŃ Z UCZNIAMI SZKÓŁ POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Podczas prelekcji organizowanych w ostatnich dniach dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego policyjny profilaktyk, a także dzielnicowi przekazywali wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w czasie zimowego wypoczynku w domu i poza nim, na drodze, a także w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o zasadach ostrożności.

Policjanci wiele uwagi poświęcali właściwemu zachowaniu na drogach. Przypominano zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcano do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczniowie poznali także swoje obowiązki jako pasażerowie samochodów i autokarów podczas wyjazdów w czasie ferii.

Funkcjonariusze prezentowali również uczestnikom spotkań materiały profilaktyczne dotyczące korzystania z Internetu, i wynikających tu zagrożeń.

Uczniowie zostali poproszeni o przekazywanie poznanych zasad rówieśnikom i rodzicom, aby wszyscy każdego dnia, a szczególnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dbali o swoje bezpieczeństwo.

Tylko w dniu wczorajszym takie zajęcia odbyły się w szkołach: Konstancina-Jeziornej, w Nowej Iwicznej i w Piasecznie. Zajęcia poprowadzili asp.szt. Maciej Blachliński, asp. Kamil Wożniak, mł.asp. Sebastian Majewski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 stycznia 2018, 16:00,

26. Finał WOŚP w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 stycznia 2018 roku zapraszamy na kolejny Finał WOŚP! Wolontariusze będą kwestować na ulicach miasta i gminy Góra Kalwaria, a po południu zapraszamy do Ośrodka Kultury (Białka 9) na koncerty i Światełko do nieba!

26. FINAŁ WOŚP W GÓRZE KALWARII

Finał WOŚP w Górze Kalwarii program:
17.00 - Stolar i Barber
17.30 - Zespół KURS
18.30 - Bartas Szymoniak
20.00 - Światełko do nieba

Stolar & Barber dwóch prostych chlopakow wychowanych w tym mieście, którzy chcą spełniać swoje marzenia. Polaczył ich wspólny cel, chęć rozwijania pasji i podobne wizje. Teraz chcą zaprezentowac swoje pomysly i umiejetności.

KURS zespół czterech odmiennych facetów, których połączyła miłość do bluesa. Gramy ze sobą nie od dziś, ale dopiero teraz odkryliśmy to co nas naprawdę łączy! Bartek "Kabul" Kabulski - Vocal/Gitara rytmiczna/Harmonijka Michał "Chomik" Kielak - Bass/Broda Olek"Olo" Dmowski - Gitara prowadząca/Realizator Michał "Misiek" Malinowski - Perkusja/Tutka (kebab).Bartas Szymoniak twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat "Idola" / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy "Sztywny Pal Azji" (2008-2015) /.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie