Informacje10 stycznia 2018, 10:32,

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - cykl spotkań z uczniami szkół powiatu piaseczyńskiego

Uczniowie szkół powiatu piaseczyńskiego przed feriami uczestniczą w licznych spotkaniach prowadzonych przez policjantów. Celem zajęć jest zdobycie wiedzy np. jak zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia? A także wskazywanie dzieciom i młodzieży najważniejszych zasad bezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni, co jest szczególnie ważne właśnie teraz tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH - CYKL SPOTKAŃ Z UCZNIAMI SZKÓŁ POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Podczas prelekcji organizowanych w ostatnich dniach dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego policyjny profilaktyk, a także dzielnicowi przekazywali wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w czasie zimowego wypoczynku w domu i poza nim, na drodze, a także w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o zasadach ostrożności.

Policjanci wiele uwagi poświęcali właściwemu zachowaniu na drogach. Przypominano zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcano do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczniowie poznali także swoje obowiązki jako pasażerowie samochodów i autokarów podczas wyjazdów w czasie ferii.

Funkcjonariusze prezentowali również uczestnikom spotkań materiały profilaktyczne dotyczące korzystania z Internetu, i wynikających tu zagrożeń.

Uczniowie zostali poproszeni o przekazywanie poznanych zasad rówieśnikom i rodzicom, aby wszyscy każdego dnia, a szczególnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dbali o swoje bezpieczeństwo.

Tylko w dniu wczorajszym takie zajęcia odbyły się w szkołach: Konstancina-Jeziornej, w Nowej Iwicznej i w Piasecznie. Zajęcia poprowadzili asp.szt. Maciej Blachliński, asp. Kamil Wożniak, mł.asp. Sebastian Majewski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje13 stycznia 2018, 18:00,

Karnawałowy wieczorek taneczny dla dorosłych z Big Bandem Dla Frajdy w Mysiadle

13 stycznia 2018 roku w godz. 19.00 - 21.00 odbędzie się karnawałowy wieczorek taneczny dla dorosłych z Big Bandem Dla Frajdy. Bilet 10 zł./os. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy na karnawałowy wieczorek taneczny do Mysiadła.

KARNAWAŁOWY WIECZOREK TANECZNY DLA DOROSŁYCH Z BIG BANDEM DLA FRAJDY W MYSIADLE