Informacje8 stycznia 2012, 00:00,

STRZELCZYK WOLIńSKI DUO - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 10 stycznia 2012 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi STRZELCZYK WOLIńSKI DUO w składzie: Maciej Strzelczyk - skrzypce, Krzysztof Woliński - gitara. Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszam na Wtorek Jazzowy w Piasecznie.

STRZELCZYK WOLIńSKI DUO

Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do czołówki wiolinistów jazzowych. Został zauważony na wielu festiwalach zdobywając m.in. wyróżnienie na Jazz Juniors, Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie, wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą oraz Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. Współpracuje z takimi znakomitościami sceny jazzowej, jak: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski ,T. Stańko,Krzysztof Wolinski.W latach 90-tych koncertował m.in. z Irwingiem Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard. Sześciokrotnie magazyn Jazz Forum ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: MUSIC FOR M i JOBIM. Wraz z grupą jazzową The World Strings Trio, nagrał płytę dla J. BIRD RECORDS (USA). Jego najnowsza płyta to World strings trio LIVE IN KIEV, JAZZ BALLADS FOR TRIO, Project Grappelli oraz Tribute To Seifert.

Krzysztof Woliński najlepiej znany jest wielbicielom gitary jazzowej. Debiutował w Duo Completorium w 1978 roku (główna nagroda na Festiwalu Złota Tarka oraz stypendium Wild Bill Davisona). W 1982 roku, w rozszerzonym do kwartetu składzie nagrał pierwszą płytę Purpurowa Bossa. W 1984 na Jazz Hoeilaart w Belgii otrzymał jedną z głównych nagród. Kolejny zespół, którego był założycielem, to Just Ouartet. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych komponuje muzykę do baletu Anioły (Polski Teatr Tańca premiera 1994) i do kameralnego spektaklu Be Careful, przedstawionego na festiwalu w Edynburgu. W latach dziewięćdziesiątych nagrywa kilka znaczących płyt z czołowymi muzykami jazzowymi: 1996 Ich Portret z Wł. Nahornym, 1997 Jobim z M. Strzelczykiem, oraz cztery płyty z World Strings Trio: Grappeling, Live In Rabarbare (najlepsza płyta gitarowa Gitarowy Top 2000), An Evening in Warsaw, Live in Kiev (trzy kolejne nominacje do nagrody Fryderyka). Koncertował na prestiżowych festiwalach jazzowych w Niemczech, Szwajcarii, Finlandii, Grecji, Kuwejcie.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 stycznia 2012, 00:00,

Konkurs kolęd w Parafii św.Józefa w Konstancinie-Jeziornie

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Proboszcz Parafii św. Józefa w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstanciński Dom Kultury serdcznie zapraszają na KONKURS KOLęD do Parafii św.Józefa w Konstancinie-Jeziornie, ul. Jaworskiego 1a. 7 stycznia 2012 roku o godz. 9.30 odbędzie się przesłuchania uczestników, natomiast następnego dnia 8 stycznia 2012 roku o godz. 12.00 - Msza Święta, a po Mszy odbędzie się występ laureatów.

KONKURS KOLęD W PARAFII ŚW.JÓZEFA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna