Informacje11 lipca 2020, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną selera. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną selera. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność selera. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w selerze pochodzą w 39% z białka, 33% z węglowodanów i 28% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma seler naciowy, ile waży seler naciowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w selerze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Celery - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Seler naciowy - kalorie i wartości odżywcze

Seler naciowy zawiera 16 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości seler naciowy (350 g) to około 56 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości seler naciowy (350 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 2.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 8 minut, pływać przez 7 minut lub biegać przez 6 minut.

Czy seler naciowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Seler naciowy to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród warzyw. Spożywanie selera wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w selerze?

Łodygi selera zawierają 3.46 g białka na 100g.
Średniej wielkości seler naciowy (350 g) zawiera ok. 12.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w łodygach selera?

Łodygi selera zawierają 3 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości seler naciowy (350 g) zawiera ok. 10.5 g węglowodanów.

Ile waży seler naciowy?

Średniej wielkości seler naciowy (część jadalna po obraniu) waży ok. 350g.

Ile błonnika jest w łodygach selera?

Łodygi selera zawierają w sobie 2.1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości seler naciowy (350 g) zawiera ok. 7.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 25% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje10 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma wątróbka z gęsi? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma wątróbka z gęsi? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność wątróbki z gęsi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wątróbce z gęsi pochodzą w 51% z białka, 20% z węglowodanów i 30% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma wątróbka z gęsi, ile waży wątróbka z gęsi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wątróbce z gęsi, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Goose liver - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Wątróbka z gęsi - kalorie i wartości odżywcze

Wątróbka z gęsi zawiera 133 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g wątróbki z gęsi można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy wątróbka z gęsi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Wątróbka z gęsi to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs). Spożywanie wątróbki z gęsi wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wątróbce z gęsi?

Wątróbka z gęsi zawiera 16.37 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w wątróbce z gęsi?

Wątróbka z gęsi zawiera 6.32 g węglowodanów na 100g.

Ile waży wątróbka z gęsi?

Jesteśmy w trakcie ważenia wątróbki z gęsi. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g wątróbki z gęsi.

Ile błonnika jest w wątróbce z gęsi?

0 g błonnika - wątróbka z gęsi nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie