Informacje10 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma wątróbka z gęsi? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma wątróbka z gęsi? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność wątróbki z gęsi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wątróbce z gęsi pochodzą w 51% z białka, 20% z węglowodanów i 30% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma wątróbka z gęsi, ile waży wątróbka z gęsi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wątróbce z gęsi, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Goose liver - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Wątróbka z gęsi - kalorie i wartości odżywcze

Wątróbka z gęsi zawiera 133 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g wątróbki z gęsi można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy wątróbka z gęsi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Wątróbka z gęsi to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs). Spożywanie wątróbki z gęsi wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wątróbce z gęsi?

Wątróbka z gęsi zawiera 16.37 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w wątróbce z gęsi?

Wątróbka z gęsi zawiera 6.32 g węglowodanów na 100g.

Ile waży wątróbka z gęsi?

Jesteśmy w trakcie ważenia wątróbki z gęsi. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g wątróbki z gęsi.

Ile błonnika jest w wątróbce z gęsi?

0 g błonnika - wątróbka z gęsi nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje9 lipca 2020, 07:32,

Czy sok marchwiowy ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy sok marchwiowy ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność soku marchwiowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w soku marchwiowym pochodzą w 9% z białka, 88% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma sok marchwiowy, ile waży sok marchwiowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w soku marchwiowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Carrot juice - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Sok marchwiowy - kalorie i wartości odżywcze

Sok marchwiowy zawiera 40 kcal na 100g.

Na przykład szklanka soku marchwiowego (215 g) to około 86 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka soku marchwiowego (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy sok marchwiowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w soku marchwiowym stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii soków pod względem kaloryczności. Spożywanie soku marchwiowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród soków.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w soku marchwiowym?

Sok marchwiowy zawiera 0.95 g białka na 100g.
Szklanka soku marchwiowego (215 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w soku marchwiowym?

Sok marchwiowy zawiera 9.28 g węglowodanów na 100g.
Szklanka soku marchwiowego (215 g) zawiera ok. 20 g węglowodanów.

Ile waży sok marchwiowy?

Szklanka soku marchwiowego waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w soku marchwiowym?

Sok marchwiowy zawiera w sobie 0.8 g błonnika na 100g.
Szklanka soku marchwiowego (215 g) zawiera ok. 1.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie