Informacje29 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną owsianki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną owsianki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność owsianki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w owsiance pochodzą w 14% z białka, 68% z węglowodanów i 18% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma owsianka, ile waży owsianka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w owsiance, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Oatmeal - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Owsianka - kalorie i wartości odżywcze

Owsianka zawiera 68 kcal na 100g.

Na przykład łyżka owsianki (12 g) to około 8 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka owsianki (12 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy owsianka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Owsianka to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród produktów zbożowych. Spożywanie owsianki wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w owsiance?

Owsianka zawiera 2.37 g białka na 100g.
Łyżka owsianki (12 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w owsiance?

Owsianka zawiera 11.67 g węglowodanów na 100g.
Łyżka owsianki (12 g) zawiera ok. 1.4 g węglowodanów.

Ile waży owsianka?

Łyżka owsianki waży ok. 12g.
Szklanka owsianki waży ok. 240g.

Ile błonnika jest w owsiance?

Owsianka zawiera w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Łyżka owsianki (12 g) zawiera ok. 0.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje28 czerwca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w serze feta? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w serze feta? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność sera feta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w serze feta pochodzą w 21% z białka, 6% z węglowodanów i 73% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser feta, ile waży ser feta lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w serze feta, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Feta cheese - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Ser feta - kalorie i wartości odżywcze

Ser feta zawiera 265 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 11% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g sera feta można porównać do kalorii, które zawiera np. 5 jabłek, 3 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2.5 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 13.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 38 minut, pływać przez 31 minut lub biegać przez 27 minut.

Czy ser feta tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w serze feta jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów nabiałowych. Spożywanie sera feta wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w serze feta?

Ser feta zawiera 14.21 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w serze feta?

Ser feta zawiera 3.88 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ser feta?

Jesteśmy w trakcie ważenia sera feta. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g sera feta.

Ile błonnika jest w serze feta?

0 g błonnika - ser feta nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie