Informacje28 czerwca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w serze feta? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w serze feta? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność sera feta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w serze feta pochodzą w 21% z białka, 6% z węglowodanów i 73% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser feta, ile waży ser feta lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w serze feta, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Feta cheese - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Ser feta - kalorie i wartości odżywcze

Ser feta zawiera 265 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 11% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g sera feta można porównać do kalorii, które zawiera np. 5 jabłek, 3 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2.5 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 13.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 38 minut, pływać przez 31 minut lub biegać przez 27 minut.

Czy ser feta tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w serze feta jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów nabiałowych. Spożywanie sera feta wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w serze feta?

Ser feta zawiera 14.21 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w serze feta?

Ser feta zawiera 3.88 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ser feta?

Jesteśmy w trakcie ważenia sera feta. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g sera feta.

Ile błonnika jest w serze feta?

0 g błonnika - ser feta nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje27 czerwca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma jajko sadzone? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma jajko sadzone? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność jajka sadzonego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jajku sadzonym pochodzą w 28% z białka, 2% z węglowodanów i 70% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jajko sadzone, ile waży jajko sadzone lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jajku sadzonym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Fried egg - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Jajko sadzone - kalorie i wartości odżywcze

Jajko sadzone zawiera 196 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości jajko sadzone (55 g) to około 108 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jajko sadzone (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 5.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 15 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy jajko sadzone tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Jajko sadzone to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów nabiałowych). Spożywanie jajka sadzonego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jajku sadzonym?

Jajka smażone zawierają 13.61 g białka na 100g.
Średniej wielkości jajko sadzone (55 g) zawiera ok. 7.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w jajkach sadzonych?

Jajka smażone zawierają 0.83 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jajko sadzone (55 g) zawiera ok. 0.5 g węglowodanów.

Ile waży jajko sadzone?

Średniej wielkości jajko sadzone (część jadalna po obraniu) waży ok. 55g.

Ile błonnika jest w jajkach sadzonych?

0 g błonnika - jajka smażone nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie