Informacje17 czerwca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność jagody. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jagodzie pochodzą w 5% z białka, 91% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jagoda, ile waży jagoda lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jagodzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Bueberries - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną mięty. Sprawdź ile ma kalorii

Jagoda - kalorie i wartości odżywcze

Jagoda zawiera 57 kcal na 100g.

Przykładowo garść jagód (55 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść jagód (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy jagoda tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w jagodzie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie jagody wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jagody cechują się ogromną zawartością antyutleniaczy – to one odpowiadają za intensywny, ciemny kolor owoców. Garbniki, flawonoidy, pektyny i kwasy organiczne towarzyszą w jagodach licznym minerałom i witaminom. Najważniejsze z nich to witaminy A, C, B1, B6, PP czy wapń, żelazo, magnez, fosfor oraz cynk. Zarówno owoce, jak i liście jagody wykorzystywane są do produkcji leków, suplementów diety oraz kosmetyków, wyróżniając się wszechstronnym i niezwykle korzystnym oddziaływaniem na organizm.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jagodzie?

Jagody zawierają 0.74 g białka na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 0.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w jagodach?

Jagody zawierają 14.49 g węglowodanów na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 8 g węglowodanów.

Ile waży jagoda?

Garść jagód waży ok. 55g.
Szklanka jagody waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w jagodach?

Jagody zawierają w sobie 2.4 g błonnika na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 1.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma wieprzowina. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma wieprzowina. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność wieprzowiny. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wieprzowinie pochodzą w 47% z białka, 0% z węglowodanów i 53% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma wieprzowina, ile waży wieprzowina lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wieprzowinie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pork - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną hamburgera mcdonald. Sprawdź ile ma kalorii

Wieprzowina - kalorie i wartości odżywcze

Wieprzowina zawiera 242 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g wieprzowiny można porównać do kalorii, które zawiera np. 4.5 jabłka, 3 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 12.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 34 minuty, pływać przez 29 minut lub biegać przez 24 minuty.

Czy wieprzowina tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w wieprzowinie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii mięs pod względem kaloryczności. Spożywanie wieprzowiny wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wieprzowinie?

Wieprzowina zawiera 27.32 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w wieprzowinie?

0 g węglowodanów - wieprzowina nie zawiera węglowodanów.

Ile waży wieprzowina?

Jesteśmy w trakcie ważenia wieprzowiny. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g wieprzowiny.

Ile błonnika jest w wieprzowinie?

0 g błonnika - wieprzowina nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie