Informacje18 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną jajka. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną jajka. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność jajka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jajku pochodzą w 36% z białka, 2% z węglowodanów i 62% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jajko, ile waży jajko lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jajku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Egg - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Jajko - kalorie i wartości odżywcze

Jajko zawiera 143 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości jajko (60 g) to około 86 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jajko (60 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy jajko tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Jajko to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów nabiałowych). Spożywanie jajka wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jajku?

Jajko zawiera 12.56 g białka na 100g.
Średniej wielkości jajko (60 g) zawiera ok. 7.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w jajku?

Jajko zawiera 0.72 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jajko (60 g) zawiera ok. 0.4 g węglowodanów.

Ile waży jajko?

Średniej wielkości jajko (część jadalna po obraniu) waży ok. 60g.

Ile błonnika jest w jajku?

0 g błonnika - jajko nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje17 czerwca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność jagody. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jagodzie pochodzą w 5% z białka, 91% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jagoda, ile waży jagoda lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jagodzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Bueberries - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną mięty. Sprawdź ile ma kalorii

Jagoda - kalorie i wartości odżywcze

Jagoda zawiera 57 kcal na 100g.

Przykładowo garść jagód (55 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść jagód (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy jagoda tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w jagodzie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie jagody wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jagody cechują się ogromną zawartością antyutleniaczy – to one odpowiadają za intensywny, ciemny kolor owoców. Garbniki, flawonoidy, pektyny i kwasy organiczne towarzyszą w jagodach licznym minerałom i witaminom. Najważniejsze z nich to witaminy A, C, B1, B6, PP czy wapń, żelazo, magnez, fosfor oraz cynk. Zarówno owoce, jak i liście jagody wykorzystywane są do produkcji leków, suplementów diety oraz kosmetyków, wyróżniając się wszechstronnym i niezwykle korzystnym oddziaływaniem na organizm.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jagodzie?

Jagody zawierają 0.74 g białka na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 0.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w jagodach?

Jagody zawierają 14.49 g węglowodanów na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 8 g węglowodanów.

Ile waży jagoda?

Garść jagód waży ok. 55g.
Szklanka jagody waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w jagodach?

Jagody zawierają w sobie 2.4 g błonnika na 100g.
Garść jagód (55 g) zawiera ok. 1.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie