Informacje21 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną dżakfruta. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną dżakfruta. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność dżakfruta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w dżakfrucie pochodzą w 6% z białka, 88% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dżakfrut, ile waży dżakfrut lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w dżakfrucie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Jackfruit" - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Dżakfrut - kalorie i wartości odżywcze

Dżakfrut zawiera 95 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości dżakfrut (4500 g) to około 4275 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 178% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości dżakfrut (4500 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 82 jabłka, 54.5 szklanki coli, 43.5 plastry sera żółtego, 40 kromek chleba, 35 szklanek mleka, 225 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 609 minut, pływać przez 504 minuty lub biegać przez 430 minut.

Czy dżakfrut tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w dżakfrucie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie dżakfruta wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Dżakfrut to jeden z najbardziej kalorycznych owoców, zawierających dużo węglowodanów i znikome ilości białka i tłuszczu.

Dostarcza antyutleniaczy, witamin z grupy B, A i C oraz błonnika.

Owoc zawiera sporo mikroelementów: żelaza, magnezu, manganu, potasu, wapnia czy cynku.

Umożliwia utrzymanie prawidłowej gospodarki wodno – elektrolitowej, działa przeciwbakteryjnie i antynowotworowo, spowalnia procesy starzenia się organizmu. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w dżakfrucie?

Dżakfruty zawierają 1.72 g białka na 100g.
Średniej wielkości dżakfrut (4500 g) zawiera ok. 77.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w dżakfrutach?

Dżakfruty zawierają 23.5 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości dżakfrut (4500 g) zawiera ok. 1057.5 g węglowodanów.

Ile waży dżakfrut?

Średniej wielkości dżakfrut (część jadalna po obraniu) waży ok. 4500g.

Ile błonnika jest w dżakfrutach?

Dżakfruty zawierają w sobie 1.5 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości dżakfrut (4500 g) zawiera ok. 67.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 225% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje20 czerwca 2020, 07:32,

Czy pączek ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy pączek ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność pączka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pączku pochodzą w 4% z białka, 45% z węglowodanów i 50% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma pączek, ile waży pączek lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pączku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Donut - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Pączek - kalorie i wartości odżywcze

Pączek zawiera 452 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości pączek (85 g) to około 384 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 16% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości pączek (85 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 7 jabłek, 4.5 szklanki coli, 3.5 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 20 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 55 minut, pływać przez 45 minut lub biegać przez 39 minut.

Czy pączek tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w pączku stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii słodyczy pod względem kaloryczności. Spożywanie pączka wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród słodyczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pączku?

Pączki zawierają 4.93 g białka na 100g.
Średniej wielkości pączek (85 g) zawiera ok. 4.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w pączkach?

Pączki zawierają 51.33 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości pączek (85 g) zawiera ok. 43.6 g węglowodanów.

Ile waży pączek?

Średniej wielkości pączek (część jadalna po obraniu) waży ok. 85g.

Ile błonnika jest w pączkach?

Pączki zawierają w sobie 1.9 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości pączek (85 g) zawiera ok. 1.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie