Informacje6 października, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma śliwka. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma śliwka. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność śliwki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w śliwce pochodzą w 5% z białka, 90% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Plum)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma śliwka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w śliwce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Śliwka - kalorie i wartości odżywcze

Śliwka zawiera 46 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Czy pierś z kurczaka ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Na przykład średniej wielkości śliwka (45 g) to około 21 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości śliwka (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 łyżeczka cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 3 minuty, pływać przez 2 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy śliwka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w śliwce jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie śliwki wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Śliwki występują w wielu odmianach, z których najbardziej znane to węgierki, mirabelki oraz renklody. Każda z nich zawiera mnóstwo składników odżywczych: witamin A, C, E i K, potasu, żelaza, manganu, miedzi czy magnezu. Dostarczają ponadto sporo błonnika (zwłaszcza śliwki suszone) oraz antyoksydantów. Świeże śliwki są niskokaloryczne, ale suszone zawierają już sporo kalorii. Jednak z racji wielu korzystnych właściwości prozdrowotnych, z których najważniejsze to zapobieganie zaparciom oraz korzystny wpływ na układ sercowo – naczyniowy, warto traktować śliwki suszone jako zdrową przekąskę.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w śliwce?

Śliwki zawierają 0.7 g białka na 100g.
Średniej wielkości śliwka (45 g) zawiera ok. 0.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w śliwkach?

Śliwki zawierają 11.42 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości śliwka (45 g) zawiera ok. 5.1 g węglowodanów.

Ile waży śliwka?

Średniej wielkości śliwka (część jadalna po obraniu) waży ok. 45g.

Ile błonnika jest w śliwkach?

Śliwki zawierają w sobie 1.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości śliwka (45 g) zawiera ok. 0.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje5 października, 07:32,

Kalorie w łososiu . Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w łososiu . Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność łososia . Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w łososiu pochodzą w 40% z białka, 0% z węglowodanów i 60% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Salmon)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma łosoś lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w łososiu , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Łosoś - kalorie i wartości odżywcze

Łosoś zawiera 208 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Czy pierś z kurczaka ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g łososia można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 10.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 30 minut, pływać przez 25 minut lub biegać przez 21 minut.

Czy łosoś tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w łososiu stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb pod względem kaloryczności. Spożywanie łososia wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w łososiu ?

Łosoś zawiera 20.42 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w łososiu ?

0 g węglowodanów - łosoś nie zawiera węglowodanów.

Ile waży łosoś?

Jesteśmy w trakcie ważenia łososia . Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g łososia .

Ile błonnika jest w łososiu ?

0 g błonnika - łosoś nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie