Informacje18 stycznia 2017, 18:00,

Spotkanie z Marszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką w Piasecznie

18 stycznia 2017 roku w godzinach 18:00 - 20:00 zapraszamy na spotkanie z Marszałkiem Stanisławem Tyszką z Ruchu Kukiz'15, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5 w Piasecznie.

SPOTKANIE Z MARSZAŁKIEM SEJMU STANISŁAWEM TYSZKĄ W PIASECZNIE

Organizatorami spotkania są: Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 Okręg Warszawski oraz Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 Okręg Podwarszawski https://web.facebook.com/groups/1684570638457102/

Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/401254066876137/

Stanisław Tyszka - prawnik i polityk, nauczyciel akademicki, od 2015 wicemarszałek Sejmu VIII kadencji. W 2015 powołany na przedstawiciela ruchu organizowanego przez Pawła Kukiza w województwie mazowieckim, opracowywał także program ugrupowania. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował do Sejmu w okręgu podwarszawskim z pierwszego miejsca na liście KWW Kukiz’15. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 14 670 głosów. Na pierwszym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji, 12 listopada 2015, został wybrany na wicemarszałka Sejmu.

Informacje19 stycznia 2017, 18:00,

Dzieci Zamojszczyzny - wieczór filmowy z Hanną Etemadi

19 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór filmowy z Hanną Etemadi - Dzieci Zamojszczyzny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy!

DZIECI ZAMOJSZCZYZNY - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

Dzieci Zamojszczyzny - film jest poświęcony tematowi przymusowego wysiedlania ludności polskiej w latach 1942-1943, w związku z hitlerowskim planem stworzenia „przestrzeni życiowej” dla osadników niemieckich na terenie wschodniej Polski. Ofiarami było kilkadziesiąt tysięcy dzieci, z których wiele zostało wywiezionych do Niemiec i poddanych przymusowej germanizacji, niektóre zginęły na skutek ciężkiej pracy, głodu, zimna i chorób, inne zaś zamordowano w obozach koncentracyjnych. Film oparty na dokumentach oraz relacjach świadków jest pierwszą częścią tryptyku, którego dalszy ciąg pokażemy w późniejszym czasie. Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z autorką. Redaktorka i reżyserka jest twórcą filmów dokumentalnych poświęconych zapomnianym epizodom z tragicznej historii II wojny światowej oraz niezwykłym postaciom.