Informacje19 stycznia 2017, 18:00,

Dzieci Zamojszczyzny - wieczór filmowy z Hanną Etemadi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór filmowy z Hanną Etemadi - Dzieci Zamojszczyzny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy!

DZIECI ZAMOJSZCZYZNY - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

Dzieci Zamojszczyzny - film jest poświęcony tematowi przymusowego wysiedlania ludności polskiej w latach 1942-1943, w związku z hitlerowskim planem stworzenia „przestrzeni życiowej” dla osadników niemieckich na terenie wschodniej Polski. Ofiarami było kilkadziesiąt tysięcy dzieci, z których wiele zostało wywiezionych do Niemiec i poddanych przymusowej germanizacji, niektóre zginęły na skutek ciężkiej pracy, głodu, zimna i chorób, inne zaś zamordowano w obozach koncentracyjnych. Film oparty na dokumentach oraz relacjach świadków jest pierwszą częścią tryptyku, którego dalszy ciąg pokażemy w późniejszym czasie. Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z autorką. Redaktorka i reżyserka jest twórcą filmów dokumentalnych poświęconych zapomnianym epizodom z tragicznej historii II wojny światowej oraz niezwykłym postaciom.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 stycznia 2017, 16:00,

Nikczemny handlarz dusz - pokaz filmu dokumentalnego o handlu ludźmi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w domu parafialnym parafii Św. Anny wyświetlony zostanie film dokumentalny "Nikczemny handlarz dusz". Jest to bezkompromisowy dokument, odsłaniający mechanizmy współczesnego niewolnictwa seksualnego. Od pierwszej sceny, film ten demaskuje mechanizmy "handlu ludźmi". Dając głębsze wejrzenie w ten rodzaj przemysłu, ujawnia miejsca sprzedaży, pracy oraz przetrzymywania ofiar (często w rozwiniętych, zamożnych krajach). Zestawienie obrazów z ponad dziewiętnastu krajów świata pokazuje skalę koszmaru niewolnictwa, jakiego każdego dnia doświadczają setki tysięcy osób.

NIKCZEMNY HANDLARZ DUSZ - POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO O HANDLU LUDŹMI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie