Informacje19 stycznia 2017, 18:00,

Dzieci Zamojszczyzny - wieczór filmowy z Hanną Etemadi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór filmowy z Hanną Etemadi - Dzieci Zamojszczyzny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy!

DZIECI ZAMOJSZCZYZNY - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

Dzieci Zamojszczyzny - film jest poświęcony tematowi przymusowego wysiedlania ludności polskiej w latach 1942-1943, w związku z hitlerowskim planem stworzenia „przestrzeni życiowej” dla osadników niemieckich na terenie wschodniej Polski. Ofiarami było kilkadziesiąt tysięcy dzieci, z których wiele zostało wywiezionych do Niemiec i poddanych przymusowej germanizacji, niektóre zginęły na skutek ciężkiej pracy, głodu, zimna i chorób, inne zaś zamordowano w obozach koncentracyjnych. Film oparty na dokumentach oraz relacjach świadków jest pierwszą częścią tryptyku, którego dalszy ciąg pokażemy w późniejszym czasie. Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z autorką. Redaktorka i reżyserka jest twórcą filmów dokumentalnych poświęconych zapomnianym epizodom z tragicznej historii II wojny światowej oraz niezwykłym postaciom.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 stycznia 2017, 19:00,

Muzyczne Faworki czyli Karnawał z Musicalem w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W styczniowy wieczór, 20 stycznia 2017 roku o godz. 19:00 zapraszamy do skosztowania muzycznych faworków. Będą nimi przeboje z musicali i filmów, przyozdobione odrobiną operetki. W programie m.in. muzyka George’a Gershwina i Leonarda Bernsteina, a także znane i lubiane piosenki z XX-ego stulecia w wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Krzysztofa Ciupińskiego-Świątka. Przy fortepianie Tomasz Pawłowski. Będzie dużo o kobietach, miłości i tańcu! Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Wstęp: 20 zł. Bilety do nabycia tylko w kasie biletowe w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49. Zapraszamy!

MUZYCZNE FAWORKI CZYLI KARNAWAŁ Z MUSICALEM W PIASECZNIE

Podczas koncertu Muzyczne Faworki czyli Karnawał z Musicalem wystąpią:
Katarzyna Pawłowska - sopran
Krzysztof Ciupiński-Świątek - tenor
Tomasz Pawłowski - fortepian

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie