Informacje17 stycznia 2016, 17:46,

Spotkanie z dietetykiem w Tarczynie - dieta od Juniora do Seniora


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 stycznia 2016 roku odbędzie się spotkanie z dietetykiem Marcinem Jasińskim w Tarczynie. We wtorek 19 stycznia 2016 r. o godz. 18:00 w sali Kina za Rogiem porozmawiamy o diecie dla małych i dużych. Przeanalizujemy także zapisy ustawy o "sklepikach szkolnych". Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W TARCZYNIE - DIETA OD JUNIORA DO SENIORA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11711
Informacje19 stycznia 2016, 20:00,

Antarktyka półtora roku w lodowej krainie - Klub Podróżnika Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 stycznia 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Piasecznie. Tematem spotkania będzie: Antarktyka - półtora roku w lodowej krainie. Prelegent: Piotr Horzela, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny. Miejsce spotkania: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapraszamy na wtorkowe spotkanie z podróżnikiem w Piasecznie.

ANTARKTYKA PÓŁTORA ROKU W LODOWEJ KRAINIE - KLUB PODRÓŻNIKA PIASECZNO

"Wszystko zaczęło się w Gdyni. Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał nas na pokład. Załoga załadowała zapas jedzenia na najbliższy rok, oraz sprzęt naukowy i ruszyliśmy w rejs na południe. Po trzydziestu dniach dotarliśmy do Argentyny, gdzie dołączyła do nas grupa naukowców. Kolejnych dziesięć dni i na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg i wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po pięciu dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty. Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tutaj wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady, pingwiny śmigały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali - które człowiek wychowany w naszych szerokościach geograficznych automatycznie brał za odgłosy burzy - były dźwiękami powstającymi podczas cielenia się lodowców (tak cielą się, cielą). W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt - z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Nie da się tego wszystkiego dokładnie opisać, ale będzie można trochę posłuchać opowiadań i popatrzeć na zdjęcia".

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=45

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie