Informacje21 marca 2019, 17:00,

Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 marca 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Bronisławem Cieślakiem. Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz i będzie dotyczyło książki "07 zgłasza się" autorstwa Piotra K. Piotrowskiego. Miejsce: Miejski Klub Seniora, Ul. Dworcowa 9. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem w Piasecznie

Jeżeli chcecie poznać losy kultowego polskiego serialu 07 zgłoś się dowiedzieć się, jaka była atmosfera na planie i wysłuchać ciekawostek na temat porucznika Borewicza, macie niepowtarzalną okazję!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 marca 2019, 07:00,

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Powiat będzie miał budżet obywatelski. W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu - 28 lutego - radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wprowadzającą w powiecie piaseczyńskim instytucję budżetu obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, autorem uchwały był radny Sergiusz Muszyński. 

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Budżet obywatelski jest demokratycznym mechanizmem, w ramach którego mieszkańcy bezpośrednio współdecydują o wydatkach publicznych samorządu w perspektywie roku budżetowego. Możliwość wprowadzenia budżetu obywatelskiego na szczeblu powiatu dały przeprowadzone w ubiegłym roku zmiany w ustawie o samorządzie powiatowym.

Uchwała liczy kilkanaście stron, określa zasady w oparciu o które będzie funkcjonował w powiecie piaseczyńskim budżet obywatelski, m. in. wymogi formalne dla zgłaszanych zadań, zasady głosowania, obliczenia wyników i podania ich do wiadomości publicznej. Uchwała przewiduje także, że Rada Powiatu na wniosek Zarządu będzie określała co roku kwotę, która będzie przeznaczona na cele budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski zostanie podzielony na pule – powiatową (realizacja zadań służących mieszkańcom więcej niż jednej gminy) oraz sześć pul gminnych (realizacja potrzeb mieszkańców poszczególnych gmin powiatu piaseczyńskiego).

Uchwala_V.11.19

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie