Informacje12 marca 2019, 07:00,

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Powiat będzie miał budżet obywatelski. W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu - 28 lutego - radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wprowadzającą w powiecie piaseczyńskim instytucję budżetu obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, autorem uchwały był radny Sergiusz Muszyński. 

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Budżet obywatelski jest demokratycznym mechanizmem, w ramach którego mieszkańcy bezpośrednio współdecydują o wydatkach publicznych samorządu w perspektywie roku budżetowego. Możliwość wprowadzenia budżetu obywatelskiego na szczeblu powiatu dały przeprowadzone w ubiegłym roku zmiany w ustawie o samorządzie powiatowym.

Uchwała liczy kilkanaście stron, określa zasady w oparciu o które będzie funkcjonował w powiecie piaseczyńskim budżet obywatelski, m. in. wymogi formalne dla zgłaszanych zadań, zasady głosowania, obliczenia wyników i podania ich do wiadomości publicznej. Uchwała przewiduje także, że Rada Powiatu na wniosek Zarządu będzie określała co roku kwotę, która będzie przeznaczona na cele budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski zostanie podzielony na pule – powiatową (realizacja zadań służących mieszkańcom więcej niż jednej gminy) oraz sześć pul gminnych (realizacja potrzeb mieszkańców poszczególnych gmin powiatu piaseczyńskiego).

Uchwala_V.11.19

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 marca 2019, 09:00,

Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina-Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

17 marca 2019 roku o godz. 10.00 zapraszamy do Teatralnej Niedzieli w Górze Kalwarii, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina", w wykonaniu Teatru Maska. Spektakl grany w Ośrodku Kultury, ul. Białka 9. Bilety 10 zł. Zapraszamy do Góry Kalwarii.

Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina-Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwii, ale również bliska relacja - relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumieć, wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny? Dla Misi Matysi zbliża się ważny dzień - urodziny. Z tej okazji postanawia zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby. Kiedy nadchodzi dzień przyjęcia, Matysia orientuje się, że na umówioną godzinę nie pojawia się nikt, ani jeden z zaproszonych gości. Czyżby zapomnieli? A może wcale nie chcieli przyjść? Wujek Tygrys jest policjantem i ma wiele spraw na głowie, każdy w okolicy zna aspiranta Dyzia, może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie i nie może pojawić się na urodzinach? Kuzynostwo Kizia i Mizio też mają wiele zajęć. Mizio jest przecież sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia to aktorka i wciąż udziela kolejnego wywiadu lub uczy się roli. Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli ważniejsze sprawy... no właśnie, czy są one ważniejsze niż urodziny Matysi? Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i wraz z dziećmi postanowi zrobić Misi ogromną niespodziankę.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie