Informacje12 marca 2019, 07:00,

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski

Powiat będzie miał budżet obywatelski. W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu - 28 lutego - radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wprowadzającą w powiecie piaseczyńskim instytucję budżetu obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, autorem uchwały był radny Sergiusz Muszyński.

Mieszkańcy powiatu zdecydują - Budżet Obywatelski

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Budżet obywatelski jest demokratycznym mechanizmem, w ramach którego mieszkańcy bezpośrednio współdecydują o wydatkach publicznych samorządu w perspektywie roku budżetowego. Możliwość wprowadzenia budżetu obywatelskiego na szczeblu powiatu dały przeprowadzone w ubiegłym roku zmiany w ustawie o samorządzie powiatowym.

Uchwała liczy kilkanaście stron, określa zasady w oparciu o które będzie funkcjonował w powiecie piaseczyńskim budżet obywatelski, m. in. wymogi formalne dla zgłaszanych zadań, zasady głosowania, obliczenia wyników i podania ich do wiadomości publicznej. Uchwała przewiduje także, że Rada Powiatu na wniosek Zarządu będzie określała co roku kwotę, która będzie przeznaczona na cele budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski zostanie podzielony na pule – powiatową (realizacja zadań służących mieszkańcom więcej niż jednej gminy) oraz sześć pul gminnych (realizacja potrzeb mieszkańców poszczególnych gmin powiatu piaseczyńskiego).

Uchwala_V.11.19

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Informacje14 marca 2019, 17:00,

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło

14 marca 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem pt. "Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów" - poprowadzi Jolanta Steciuk, Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy.

Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów - Mysiadło

Drogie Panie,
Niewielu w ogóle wie, że istnieją dzieci, które długie miesiące żyją na dworcu na polsko-białoruskiej granicy. Do czeczeńskiego domu wrócić nie mogą. Do Polski nikt ich nie wpuszcza. Wtedy pojawia się ona – Marina Hulia. I ratuje ich dzieciństwo.
Miałyśmy z Jolą Steciuk przyjemność poznać tą niesamowitą kobietę Marinę Hulię, którą pomaga kobietom i ich dzieciom - uchodźcom koczującym miesiącami w oczekiwaniu na azyl na dworcu w Brześciu.

Zorganizowała tam szkołę i zajęcia dla dzieci.Pilotuje je także po uzyskaniu zgody na przekroczenie granicy. Po obejrzeniu szokujących filmów i usłyszeniu wstrząsających historii zapytałam czy mogłybyśmy jakoś jej choć ciut pomóc.
Poniżej jej SMS z wykazem najpotrzebniejszych rzeczy.

"Witaj, Marzenko! Oto lista rzeczy mega potrzebnych. Tu, w Polsce: cukier, herbata, maka, ryż, makaron, jajka, kawa rozpuszczalna, mleko, płatki słodkie i jeśli można słodycze dla ok.6 0 matek i dzieci Na Brześć: flamastry, długopisy, kolorowe naklejki, piórniki, skarpety dziecięce, słodycze, plecaczki szkolne, zeszyty do kaligrafii. I tu, i tam: pampersy 6-tki, wilgotne chusteczki. Uściski. Marina"
Planujemy spotkanie z nią 14.03.2019 r. i proszę Was o wsparcie i przyniesienie jakichkolwiek rzeczy z tej listy. Można również wcześniej przynosić paczki i zostawiać je w GOK w Mysiadle ul.Topolowa 2 lub zadzwonić do mnie (606671770) i ja je odbiorę.

Pomóżmy tym kobietom i ich dzieciom!

Pozdrawiam malinowo,
Marzena Malinowska - Koordynator KKPP