Informacje27 marca 2008, 00:00,

Spotkanie teatralne Calineczka Bajkowa Niedziela Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów, zaprasza na spotkanie teatralne dla maluchów Calineczka. Podczas niedzielnego spotkania wystąpi Teatr Projekt 72 oraz warsztaty teatralne. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 marca 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 8 złotych. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury (współpracują z nami).

Teatr PROJEKT 72 pochodzi z Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 72 Prywatnego Gimnazjum Nr 2 w Jazgarzewszczyźnie. Opiekunem teatru Projekt 72, jest p. Anna Kolanowska. Spektakle przygotowywane przez teatr Projekt 72, prezentowane są nie tylko na forum szkoły, ale również na różnego rodzaju przeglądach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, gdzie wielokrotnie były już nagradzane. Zapraszamy mieszkańców na niedzielne spotkanie teatralne dla maluchów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje28 marca 2008, 00:00,

Piaseczno - podpisanie umowy na wykonanie kanalizacji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniu 26 marca 2008 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Piaseczno, reprezentowaną przez Burmistrza Józefa Zalewskiego a wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania IV. Realizacją inwestycji, polegającej na wybudowaniu kanalizacji sanitarnej na osiedlu Orężna w Piasecznie, w żabieńcu, Jastrzębiu i Zalesiu Górnym - Jesówce, zgodnie z podpisaną umową zajmie się konsorcjum firm: Interbud - Lublin S.A., Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Energopol - Lublin S.A. i firma Wodrol S.A. z Rzeszowa. W sumie wykonanych zostanie 34,8 km sieci kanalizacyjnej wraz z 1262 przyłączami. Inwestycja obejmie też budowę siedmiu przepompowni ścieków. Całkowity jej koszt wyniesie ok. 10,6 mln euro brutto.

Prezes Krzysztof Jaworski podpisuje umowe na wykonanie kanalizacji

Na uroczystości Wykonawcę reprezentował lider konsorcjum prezes Interbudu - Lublin S.A. Krzysztof Jaworski. Obecni byli również m.in. I zastępca burmistrza Bogdan Temoszczuk, II zastępca burmistrza Zdzisław Lis, kierownik Jednostki Realizującej Projekt Maciej Ciechomski oraz przedstawiciel Inżyniera Kontraktu, kierownik nadzoru inż. Maciej Piegat. W czerwcu 2008 r. planowane jest rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na realizację ostatniej części projektu, w ramach której zostanie zbudowana kanalizacja sanitarna na terenie Józefosławia i Julianowa. Prace będą dotyczyć głównie ul. Julianowskiej. Zakończenie robót planowane jest w III kwartale 2009 r.

Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie