Informacje28 marca 2008, 00:00,

Piaseczno - podpisanie umowy na wykonanie kanalizacji

W dniu 26 marca 2008 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Piaseczno, reprezentowaną przez Burmistrza Józefa Zalewskiego a wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania IV. Realizacją inwestycji, polegającej na wybudowaniu kanalizacji sanitarnej na osiedlu Orężna w Piasecznie, w żabieńcu, Jastrzębiu i Zalesiu Górnym - Jesówce, zgodnie z podpisaną umową zajmie się konsorcjum firm: Interbud - Lublin S.A., Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Energopol - Lublin S.A. i firma Wodrol S.A. z Rzeszowa. W sumie wykonanych zostanie 34,8 km sieci kanalizacyjnej wraz z 1262 przyłączami. Inwestycja obejmie też budowę siedmiu przepompowni ścieków. Całkowity jej koszt wyniesie ok. 10,6 mln euro brutto.

Prezes Krzysztof Jaworski podpisuje umowe na wykonanie kanalizacji

Na uroczystości Wykonawcę reprezentował lider konsorcjum prezes Interbudu - Lublin S.A. Krzysztof Jaworski. Obecni byli również m.in. I zastępca burmistrza Bogdan Temoszczuk, II zastępca burmistrza Zdzisław Lis, kierownik Jednostki Realizującej Projekt Maciej Ciechomski oraz przedstawiciel Inżyniera Kontraktu, kierownik nadzoru inż. Maciej Piegat. W czerwcu 2008 r. planowane jest rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na realizację ostatniej części projektu, w ramach której zostanie zbudowana kanalizacja sanitarna na terenie Józefosławia i Julianowa. Prace będą dotyczyć głównie ul. Julianowskiej. Zakończenie robót planowane jest w III kwartale 2009 r.

Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje21 marca 2008, 00:00,

Piaseczno centrum usługowo handlowe kino kręgielnia hotel

Redaktorzy gazety Nad Wisłą (nr 6) poinformowali, że planowana jest w Piasecznie budowa centrum usługowo handlowe z dużą galerią handlową i supermarketem, kilkoma salami kinowymi, kręgielnią, biurami, hotelem, centrum konferencyjnym oraz trzema tysiącami miejsc parkingowych dla klientów. Inwestorem nowego obiektu, jest spółka z kapitałem irlandzkim. Centrum handlowo - usługowo - rozrywkowe, ma powstać na powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych, w sąsiedztwie Fashion House Outlet Centre przy ul. Energetycznej w Piasecznie.

Inwestor rozpoczął właśnie rozmowy z władzami gminy Piaseczno, na temat warunków podłączenia się do wody, kanalizacji i układu drogowego. Firma chce się również poważnie włączyć w usprawnienie ruchu na ul. Energetycznej, w tym także na skrzyżowaniu tej ulicy z Puławską oraz w budowę ul. Elektronicznej, łączącej ul. Energetyczną z ul. Okulickiego. Pierwszą łopatę Irlandczycy chcieliby wbić w Piasecznie najpóźniej na początku przyszłego roku. ¬ródło: gazeta Nad Wisłą nr 6 z 20 marca 2008 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO