Informacje8 marca 2007, 00:00,

Spotkania Ludzi z Mgły - wieczór poezji w Piasecznie

Spotkania Ludzi z Mgły to wieczór poezji przy świecach i muzyce. Na najbliższym spotkaniu tj.: 20 marca 2007 roku, o godzinie 19:00 w Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie swoją twórczość zaprezentują: Jola Sztejka oraz Kazimierz Kochański. Na imprezę poetycką wstęp jest wolny. Poniżej przedstawiamy Wam pokrótce osoby, które będą prezentowały swoją twórczość.

Spotkania Ludzi z Mgły - wieczór poezji

Jola Sztejka, mieszka w Bydgoszczy, swoje wiersze wielokrotnie publikowała w Miesięczniku Literackim "Akant" i w Internecie, była również nagradzana w konkursach poetyckich. Jola cały czas pracuje nad wierszami i stara się o wydanie debiutanckiego tomiku poezji. W 2005 roku zrealizowała I i II Salony Kulturalne, czyli spotkania z szeroko rozumianą sztuką: malarstwem, muzyką, fotografią, poezją. Salony to również spotkania z twórcami, którzy do tej pory prezentowali się głównie w Internecie.

Kazimierz Kochański to mieszkaniec Grójca, autor kilku tomików poezji oraz zbiorów fraszek, publikował w almanachach i antologiach poetyckich. Animator kultury, organizator imprez kulturalnych o zasięgu regionalnym i krajowym, juror wielu środowiskowych konkursów - muzycznych, literackich, wiedzy o regionie oraz laureat konkursów poetyckich. Nauczyciel muzyki i sztuki w Szkole Podstawowej. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność zawodową i społeczną. Prezes Klubu Miłośników Literatury i Sztuki w Grójcu.

Zaproszenie na wieczór poezji "Spotkania Ludzi z Mgły" otrzymaliśmy mailem od Katarzyny Sioćko, której bardzo serdecznie dziękujemy za informację. Jeżeli posiadacie podobnie informacje kulturalno – rozrywkowe o wydarzeniach w Waszych gminach, to zapraszamy do przesłania nam tego na adres redakcji: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje4 marca 2007, 00:00,

III Memoriał im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej

Wczoraj (3 marca 2007) w hali sportowej w £azach, przy ul. Ks. Słojewskiego 1 odbył się III Memoriał im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej. Był to turniej piłkarski chłopców rocznik 1994 i młodszych, upamiętniający Marcina Rowińskiego - twórcę Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Nowej Iwicznej.

Turniej piłkarski zorganizował Wójt Gminy Lesznowola, oraz UKS Iwiczna (Uczniowski Klub Sportowy). Wystartowało 12 drużyn rocznika '94. Gościem turnieju był £ukasz Fabjański (bramkarz Legii Warszawa).

informacja na forum: III turniej im. Marcina Rowińskiego
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Lesznowola