Informacje20 stycznia 2014, 00:00,

Spektakl Separacja? Farsa Mariusza Marczyka - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Teatralny, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl pt. Separacja?, w reżyserii Elwiry Romańczuk. Teatralny wtorek odbędzie się 21 stycznia 2014 roku, o godzinie 19.30 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp kosztuje 15 zł. Bilety do nabycia w kasach Centrum Kultury. Zapraszam na Wtorek Teatralny do Piaseczna.

Separacja? Farsa Mariusza Marczyka - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (grana przez Elwirę Romańczuk) i Patryk (czyli Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji (akt I). Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy andem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem. Producent spektaklu: Scena ”Rode” Kraków-Rzeszów Reżyseria: Elwira Romańczuk Scenografia: Lidia Hardulak Muzyka: Maria Natalia Rajkin Czas trwania spektaklu: 2h, w tym 10 min. Przerwy po 1 i 2 akcie Informacja o wykonawcach: Joanna Kowalska - Elwira Romańczuk Patryk Kowalski - Mariusz Marczyk.

Separacja? Farsa Mariusza Marczyka - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Elwira Romańczuk - magister sztuki, absolwentka PWSFiTV w Łodzi, Wydział Aktorski/1982/ Aktorka teatrów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Kaliszu, Krakowie / role filmowe - „Najciekawsza historia”, „Osobliwy pamiętnik grzesznika” J.W. Hassa /, reżyser wielu autorskich spektakli teatralnych, wieloletni wykładowca sztuki aktorskiej / Uniwersytet „La Sapienza”, Akademia „Pietro Scharoff” - Rzym, Uniwersytet Jana Kochanowskiego - Kielce / Nagroda Ministra Kultury za działalność artystyczną /2004/Nagroda za rolę na Międzynarodowym Festiwalu w Sankt Petersburgu / 2003 / Od sezonu 2012/ 2013 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków - Tarnów - Rzeszów

Mariusz Marczyk - aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny „Rode” Kraków - Tarnów - Rzeszów / 2003 r. / Autor powieści, dramatów i książek poetyckich. Między innymi: „Dziadek - carski oficer” / powieść / „Fetysze Izydora Bluma” /powieść/, „Przypadki męskiej nieśmiałości” /powieść/ „Tysiąc franków Norwida” /dramat/ „Na dnie duszy prawda” /dramat/ , „Separacja” /farsa/ . Mistrz żywego słowa - zdobywca wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności / Poznań 2006 /.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje20 stycznia 2014, 00:00,

Odznaka Honorowa Powiatu Piaseczyńskiego

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Maria Mioduszewska oraz Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek pragną poinformować o ustanowieniu Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego. Odznaka została ustanowiona uchwałą Rady Powiatu Piaseczyńskiego Nr XXVIII/4/13 z dnia 5 września 2013 r. Uchwała ustala wzór odznaki oraz zasady i tryb jej nadawania. Wnioski o nadanie Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego można składać do dnia 31.05.2014 r. (I termin) i do dnia 31.08.2014 r. (II termin).

Odznaka Honorowa Powiatu Piaseczyńskiego

Odznaka jest wyróżnieniem za szczególne zasługi obywatelskie, określone w czterech kategoriach (patrz: Regulamin, integralna część ww. Uchwały Rady Powiatu):
1. Działalność samorządowa.
2. Działalność społeczna.
3. Działalność edukacyjno-kulturalna.
4. Działalność gospodarcza.

Uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z treścią Regulaminu. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów, którzy według oceny władz samorządowych gmin, a także w opinii mieszkańców i reprezentujących ich środowisk społecznych, powinni być nominowani do wyróżnienia Odznaką Honorową Powiatu Piaseczyńskiego. Informacje szczegółowe: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Piasecznie, Gł. Spec. Danuta Samek; mail: d.samek@piaseczno.pl; tel. 22 756 61 94.

Uchwała nr XXVIII/4/13 z dnia 5 września 2013 r. w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania.
autor/źródło: Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Tematy: