Informacje19 lipca 2013, 00:00,

Spektakl Przygody Kropli Wody w Zalesiu Górnym

21 lipca 2013 roku o godzinie 12:30 zapraszamy na spektakl Adama Walnego pt. Przygody Kropli Wody, który został zrealizowany w technice teatru przedmiotu i jest przeznaczony dla dzieci 3+. Spektakl ma charakter lekcji w laboratorium. Prowadzi ją szalony naukowiec, któremu w eksperymentach z wodą wychodzą z goła inne efekty od założonych, co przyczynia się do wielu fantastycznych odkryć. Spektakl Przygody Kropli Wody, będzie można obejrzeć w ogrodach Przedszkola, przy ul. Sarenki 11 w Zalesiu Górnym.

SPEKTAKL PRZYGODY KROPLI WODY W ZALESIU GÓRNYM

Przygody kropli wody Marii Terlikowskiej to zabawna, pisana klasycznym wierszem historia dla najmłodszych o fenomenie wody, o tym jak zmienia ona stany skupienia, dzięki czemu podróżuje od głębin ziemi, poprzez rzeki, morza, domy, aż do chmur, by powrócić znów na ziemię. Przed spektaklem będzie można oswoić cegiełkę wspierającą działania lokalne na rzecz dzieci z Fundacji Alabaster www.fundacja-alabaster.org.pl W dniach 22 - 26 lipca Adam Walny poprowadzi bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym. Ilość miejsc ograniczona.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 lipca 2013, 00:00,

Relacja z drugiego spaceru Nordic Walking z Nutką Historii ulicami Piaseczna

13 lipca 2013 roku o godz. 10.00 sprzed Ratusza w Piasecznie wystartował kolejny spacer z cyklu NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII. Po oficjalnym powitaniu uczestników Prezes Oddziału PTTK w Piasecznie przedstawił krótki rys historyczny dotyczący Piaseczyńskiego Rynku. To niegdyś miejsce targów i jarmarków, które dla miasta miały olbrzymie znaczenie i wpływały na jego rozwój, dziś również tętni życiem. Dzięki rewitalizacji Rynek znów stał się wizytówką Piaseczna, gdzie chętnie przy wspanialej fontannie oraz w coraz liczniejszych kawiarenkach i restauracjach spotykają się mieszkańcy miasta oraz goście. Po przejściu do Parku Miejskiego nastąpiła dłuższa rozgrzewka połączona z zabawami z kijkami. Trzeba powiedzieć, że wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

RELACJA Z DRUGIEGO SPACERU NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII

Po takiej rozgrzewce można było spokojnie ruszać dalej. Uczestnicy spaceru zasmucili się jednak stanem zabytkowych budynków m.in. słynna Poniatówka w której niegdyś gościł sam książę Józef Poniatowski. Po parku i nutce historii przyszedł czas na dynamiczniejszy spacer. Najpierw ulicą Chyliczkowską, następnie Sielską przez Siedliska. To właśnie tutaj nad Jeziorką w 2010 roku podczas prowadzonych prac archeologicznych, pod kierownictwem Artura Grabarka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, znaleziono liczne przedmioty świadczące o osadnictwie pradziejowym oraz wczesnośredniowiecznym. Następnie przez żabieniec, przecinając ponownie rzekę Jeziorkę, uczestnicy spaceru nieco już wymęczeni wrócili do Piaseczna.

RELACJA Z DRUGIEGO SPACERU NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII

Przed Ratuszem po kilku ćwiczeniach rozluźniających nastąpił konkurs wiedzy dotyczący historii odwiedzonych miejsc. Zwycięscy uczestnicy spaceru oprócz map promujących Krainę Jeziorki www.KrainaJeziorki.pl otrzymali, również nagrody ufundowane przez Gminę Piaseczno oraz Oddział PTTK w Piasecznie. Na kolejne spacery zapraszamy po przerwie wakacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do udziału innych imprezach Organizowanych przez Oddział PTTK w Piasecznie oraz zachęcamy do zostania członkami naszego stowarzyszenia. Przynależność do PTTK to wciąż możliwość otrzymywania licznych zniżek i rabatów nie tylko na terenie kraju. życzymy udanych wakacji. Z turystycznym pozdrowieniem, PTTK Oddział w Piasecznie.

autor/źródło: Michał Doliński - Prezes Oddziału PTTK w Piasecznie