Informacje6 listopada 2010, 00:00,

Spektakl KOT W BUTACH na Bajkowej Niedzieli Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: KOT W BUTACH, w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 listopada 2010 roku, o godzinie 15.15, a drugi spektakl o godz. 16:30 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych ( dzieci), 5 złotych (dorośli) do nabycia w dniu imprezy od godziny 15.30. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy!

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Autorski Teatr Młodego Widza Kot w butach. Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault'a -opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Przez scenę pełną kolorowej scenografii przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i in. Ciekawa muzyka, ciekawe efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci , no i oczywiście dla ich opiekunów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 listopada 2010, 00:00,

Teatr Niepotrzebny - AUDIENCJA III czyli Raj Eskimosów

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralny Wtorek, podczas którego wystąpi Teatr Niepotrzebny, ze swoimi spektaktalem Audiencja III czyli Raj Eskimosów. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 9 listopada 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Teatralny Wtorek Ośrodka Kultury to cykl spotkań, organizowanych przez Ośrodek Kultury, podczas których odbywają się spotkania z teatrem. Nie trzeba już daleko jeździć, żeby pójść do teatru i obejrzeć dobre przedstawienie, wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury w Piasecznie. Wstęp 10 złotych ulgowy, 15 złotych normalny.

Teatr Niepotrzebny - Audiencja III czyli Raj Eskimosów

TEATR Niepotrzebny: "Audiencja III czyli Raj Eskimosów" wg Bogusława Schaeffera reżyseria: Bogusław Symotiuk muzyka: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski układ stepu: Jirina Nowakowska występują: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski. Bogusław Schaeffer, "infant terrible" polskiego teatru nobliwego (czytaj wypindrzonego), musi być uwielbiany przez aktorów. Bardzo dobrych aktorów, ponieważ nie daj Bóg, żeby się za jego teksty zabierali kiepscy, dzieją się wtedy na scenie rzeczy - używając ulubionego słowa moich młodszych, redakcyjnych kolegów - MASAKRYCZNE! Pomieszanie z poplątaniem i obezwładniająca nuda.

Scenariusz "Audiencji III czyli raju Eskimosów" jest - jak to u Schaeffera - piekielnie inteligentnym zarysem czegoś do wypełnienia przez równie piekielnie inteligentną i pomysłową parę aktorów. Muszą mieć ciała z plasteliny, znać się na muzyce, grać na instrumentach, mieć ogromne poczucie humoru i smaku oraz dystans, przede wszystkim do siebie, ale i sztuki jako takiej, perfekcyjnie opanowane rzemiosło, pracowitość mrówek... I sto innych cech, które pozwalają wobec nich użyć magicznego słowa - utalentowani. Para jest mieszana: Ona - Katarzyna Michalska z Warszawy, On - Marcel Wiercichowski z krakowskiej Bagateli. Godzina czterdzieści minut czasu niestraconego. Będziecie się Państwo na przemian śmiać i podziwiać. Teatr wg Schaeffera i jego aktorów jest miejscem ucieczki od przyziemności w podpatrujący życie i zabawę dowcip, groteskę i pure nonsens. Ten teatr - teatrzyk nieledwie - przed sztuką na koturnach ucieka jak diabeł przed święconą wodą. [Elżbieta Konieczna]
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno