Informacje20 lutego 2013, 00:00,

SPEKTAKL ADAMM W STAREJ IWICZNEJ

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na spektakl pt. ADAMM w wykonaniu Lesznowolskiego Teatru Manufaktura Snów pod. kier. Tomasza Kłujszo. W rolach głównych: Iwona Manista Kutryś, Tomasz Kłujszo. Reżyseria Ewy Kłujszo. Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę 23 lutego 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Wstęp wolny. Zapraszamy fanów dobrej sztuki komediowej!

ADAMM LESZNOWOLSKI TEATR MANUFAKTURA SNÓW

Spektakl pt. ADAMM przedstawia rzeczywistość "sparciałego" małżeństwa z 20-letnim stażem. Ona - roztrzepana, odrobinę przewrażliwiona, ciągle narzekająca pani domu, i On - pracoholik, toksycznie związany z matką, przyziemnie skupiony na trzech najważniejszych dla siebie czynnościach: jedzeniu, spaniu i seksie. Oboje codziennie mierzą się z prozą życia, obcością i samotnością, a mimo to odgrywają swoją komedię. A wtedy Ona decyduje się sprowadzić ADAMMa. Czy ADAMM naprawdę okaże się niezawodny i pomoże wskrzesić dawną miłość, owo najpiękniejsze uczucie, które połączyło bohaterów w młodości? Pierwowzorem scenariusza napisanego przez Ewę Kłujszo jest II akt komedii słynnego nowojorskiego dramatopisarza Murray'a Schisgala Twice Around the Park. Osnowa fabularna oryginału oraz język postaci zostały dopasowane do polskich realiów, przez co portrety bohaterów są nam bliższe. Dowcipne dialogi, cięte riposty, komizm sytuacyjny a także liryzm wspomnień, odkrywane tajemnice i przeżywane dramaty w kontekście wojny damskomęskiej oraz poważnych pytań o miłość i samotność w związku tworzą ciekawą mieszankę. ADAMM (.pdf)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje19 lutego 2013, 00:00,

SERCA PIASECZNA - podsumowanie akcji charytatywnych Gminy Piaseczno

Witajcie Kochani. Już od trzech lat wspólnie z Gminą Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie organizujemy spotkanie podsumowujące największe akcje charytatywne na terenie Gminy Piaseczno tj.: Radosna Wigilia, WOŚP Piaseczno, Świąteczny Okruch Serca. Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2013 roku o godz. 19.00 w Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

SERCA PIASECZNA - PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH GMINY PIASECZNO - RADOSNA WIGILIA, WOŚP PIASECZNO, ŚWI¡TECZNY OKRUCH SERCA

Impreza SERCE PIASECZNA ma na celu poznanie się (z niektórym z Was przez te osiem lat Radosnej znam się tylko z rozmów telefonicznych), podzielenie się doświadczeniem i po prostu powspominanie. W programie prócz wręczenia podziękowań planowany jest spektakl teatralny (wystąpi Teatr BIS 2 przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie) oraz poczęstunek. Serdecznie zapraszam na podsumowanie akcji charytatywnych.

Do zobaczenia
autor/źródło: Kasia Kondraciuk