Informacje6 sierpnia 2017, 09:00,

Spacer po Królewskiej Górze

6 sierpnia 2017 roku zapraszamy na wycieczkę po Królewskiej Górze. Jest to 6 z 8 wycieczek w ramach akcji Poznaj Konstancin-Jeziornę - cyklu bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem, który mieszkańcom, kuracjuszom i turystom ma przybliżyć historię miasta.

SPACER PO KRÓLEWSKIEJ GÓRZE

Podczas wycieczki 6 sierpnia, spacerowicze dowiedzą się m.in.: gdzie pijał mleko Stefan Żeromski, gdzie odpoczywał król Władysław Łokietek, oraz gdzie mieszkał BolesławBierut. Start: godz. 11.00 przystanek ZTM "Piasta" w stronę Warszawy.

Wycieczkę poprowadzi Dorota Zając. Udział w historycznych spacerach jest bezpłatny. Cykl organizowany jest przez Fundację Violet Kiwi i dofinansowany ze środków Gminy Konstancin-Jeziorna. Koordynatorem projektu jest Agnieszka Jarzębska-Isio.

Informacje1 sierpnia 2017, 07:00,

Zamknięcie Muzeum Regionalnego w Piasecznie

W związku z rozpoczynającą się przebudową starej Plebanii, od 1 sierpnia 2017 r. przez najbliższych kilkanaście miesięcy nieczynne będzie znajdujące się tam Muzeum Regionalne. Muzeum nadal prowadzić będzie zajęcia z młodzieżą, imprezy plenerowe oraz prace archiwizacyjne, ale pracownicy przeniesieni zostaną do budynku Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49. Kontakt z Muzeum tel. 22 7567600, 509687267 muzeumpiaseczno@kulturalni.pl

ZAMKNIĘCIE MUZEUM REGIONALNEGO W PIASECZNIE