Informacje25 listopada 2011, 00:00,

Sąsiedzi wystawa fotografii Grzegorza W. Kołodko w £azach

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii profesora Grzegorza W. Kołodko pt. S¡SIEDZI, który odbędzie się w najbliższą sobotę 26 listopada 2011 roku o godz. 18.00. Wystawa fotografii, odbędzie się w filii GOK Lesznowola w £azach przy ul. Przyszłości 8 i będzie połączona z promocją książek Wędrujący świat oraz Na wyciągniecie myśli, natomiast wieczór uświetni występ Zespołu Śpiewaczego Tęcza.

WYSTAWA FOTOGRAFII GRZEGORZA W. KO£ODKO W £AZACH

S¡SIEDZI taki tytuł nosi wystawa ponad stu fotografii profesora Grzegorza W. Kołodko, która już od ponad roku wędruje po kraju. Zdjęcia zrobione są w kilkudziesięciu krajach i pokazują naszych sąsiadów z tej globalnej wioski w różnych kontekstach kulturowych i sytuacyjnych. Fotografie te - poza siedmioma pokazywanymi na portalu TIGERa http://www.tiger.edu.pl/aktualnosci/main.htm - nie są dostępne w internecie. Ekspozycja ostatnio gościła w galeriach w Krynicy i Gliwicach, a teraz zawita na pół miesiąca podwarszawskie okolice. Wystawę fotografii Sąsiedzi, będzie można oglądać do 10 grudnia 2011 roku. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje25 listopada 2011, 00:00,

6 grudnia ODPALAMY CHOINKę na Rynku w Piasecznie

W mikołajkowy wieczór o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców na plac Piłsudskiego na wspólne odliczanie i włączenie lampek na świątecznej choince, która na czas zimy ozdobi piaseczyński rynek. - To nowa inicjatywa, która mam nadzieję stanie się tradycją - mówi £ukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji. - Chcemy, aby rynek tętnił życiem przez cały rok, a choinka z pewnością ożywi to miejsce i będzie magnesem przyciągającym na zimowe spacery zwłaszcza najmłodszych - dodaje.

6 grudnia ODPALAMY CHOINKę na Rynku w Piasecznie

Moment odpalenia choinki poprzedzi krótki koncert piosenek przedświątecznych w wykonaniu zespołu Mikroklimat i Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego, po którym przewidziana jest główna atrakcja wieczoru czyli pokaz laserowy. Na elewacji budynku Przystanku Kultura przy użyciu lasera wyświetlony zostanie pokaz animacji świątecznych, po którym, wśród wybuchów pirotechnicznych rozbłyśnie oficjalnie piaseczyńska choinka.

Sztuczne drzewko usytuowane na środku rynku mierzyć będzie 9 metrów wysokości oraz ważyć 350 kg. Rozświetlać je będzie kilka tysięcy ledowych lampek, zaś czubek drzewka zdobić będzie blisko metrowej wielkości świecąca gwiazda. Sam rynek na okres zimy uatrakcyjnią nowe dekoracje na latarniach.

Dla osób, które nie zdołają dotrzeć na główną imprezę inauguracyjną choinki przewidziano trzy dodatkowe widowiska laserowe o godz. 18.00, 18.30, 19.00. Zróbcie prezent mikołajkowy swoim dzieciom, przyprowadźcie je na rynek 6 grudnia. Dla pierwszych 100 osób prezent - niespodzianka!
autor/źródło: Zaprasza Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno