Informacje13 października 2015, 11:37,

Rysobookowanie zajęcia plastyczno - edukacyjne w Przystanku Kultura

Przystanek Kultura zapraszana dzieci i młodzież na wyjątkowe zajęcia plastyczno - edukacyjne: Rysobookowanie. Podczas zajęć Młodzi Autorzy będą realizować książki indywidualne i zespołowe. „Na warsztat” weźmiemy tematy m.in. Odlot. Gadające ryby. Latające psy…, W poszukiwaniu Niczego, Mój Bohater wyszedł z książki, Kartograf, Sprawa dla Sherlocka, Książka do Poduszki, Paszporty dla Przyjaciół, Dochodzenie w Sprawie Reniferów, Guttenberg, Bookożerca, Stereotypy to takie typy, List do Eskimosa i wiele innych, a także z Banku Pomysłów Autorów. Każdy z tematów, przy użyciu wielu technik plastycznych „zamkniemy” w książkach o różnych formach (pop-up, harmonijkowa, pudełkowa…).

Rysobookowanie zajęcia plastyczno - edukacyjne w Przystanku Kultura

Warsztaty Rysobookowanie składają się z trzech modułów: zabawa ruchowa wprowadzająca w temat, rozmowa związana z tematem i realizacja plastyczna. Przez łączenie zabawy, (ruch pomaga zwiększyć koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, pobudza do myślenia i integruje grupę), pracy i nauki (podejmowane tematy) kształtuje się wyobraźnię, ćwiczy zdolność myślenia poza schematami, myślenia abstrakcyjnego (metafory), wzbogaca język.

Rysobookowanie: CZYTAĆ ZAWSZE WARTO! RYSOWAĆ ZAWSZE WARTO!
Grupa, 10 – 12 osób , czas trwania 1,5 godziny , cena 80 zł za miesiąc
Gr. I 7 – 9 lat
Gr. II 10 – 12 lat
Szczegółowe informacje – Przystanek Kultura , nr. tel. 22-716-79-62

Instruktorka Nika Jaworowska-Duchlińska - ilustratorka książek dla dzieci, scenograf teatralny. Studentka „Literatury i książki dla dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka wielu konkursów w zakresie ilustracji i rysunku ( m.in. 2015 r. III nagroda w konkursie na ilustrację do bajek La Fointaine’a-Wydawnictwo Widnokrąg, 2012 r. I nagroda w ogólnopolskim konkursie Rzecznika Praw Dziecka na ilustrację "Nie ma dzieci są ludzie” Rok Korczaka, nominacje do Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY w 2007 i 2008 r. za ilustracje do książek Tomasza Trojanowskiego "Wielki powrót" i "Uciekinierzy". W październiku premiera nowej książki dla dzieci "Potworaki Usypiaki" (Wyd. Jaguar)

więcej na: www.nika.art.pl fb Rysobookożercy fb Nika Jaworowska Ilustrator/Scenograf

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11515
Informacje16 października 2015, 18:00,

Wystawa malarstwa: Małgorzata Woźniak-Kłoda i Karolina Frankiewicz-Jaworska

16 października 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa. Prace swe zaprezentują Małgorzata Woźniak-Kłoda i Karolina Frankiewicz-Jaworska. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

Wystawa malarstwa: Małgorzata Woźniak-Kłoda i Karolina Frankiewicz-Jaworska

Redakcja, 16 lipca 2019