Informacje31 października 2014, 07:37,

Ruszyła policyjna akcja ZNICZ


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Aby nam zapewnić w maksymalnym stopniu bezpieczeństwo, dziś rusza policyjna akcja „ZNICZ”. Koniec października to dla nas wszystkich dni refleksji, zadumy i podsumowań. To czas, kiedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, znajomych i przyjaciół. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem na drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. O bezpieczeństwo w tych dniach zadbają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy. W najbliższych dniach nastąpi znaczne nasilenie ruchu pojazdów, pieszych i osób przemieszczających się środkami komunikacji publicznej, takie sytuacje sprzyjają działalności grup przestępczych. Nie zapominajmy, że złodzieje nie obchodzą żadnych świąt. Policjanci będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jednak na nasze bezpieczeństwo mamy sami ogromny wpływ. Nie ułatwiajmy życia złodziejom i włamywaczom. Przed wyjazdem na cmentarze zabezpieczmy jak najlepiej nasze mieszkanie przed włamaniem. Pamiętajmy o zamykaniu okien, drzwi balkonowych i wejściowych. Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Jeżeli wyjeżdżamy gdzieś dalej nie rozpowiadajmy o tym, uczulmy sąsiadów i poprośmy ich o zwrócenie uwagi na nasz dobytek..

Ruszyła policyjna akcja ZNICZ

Korzystając z komunikacji publicznej zachowajmy szczególną ostrożność. Będą wśród nas także kieszonkowcy. Bądźmy czujni i ostrożni. Dlatego apelujemy do wszystkich wybierających się na cmentarze, nie bierzmy ze sobą większych kwot pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy też o tym, aby nie zostawiać swoich torebek, siatek lub innych przedmiotów na grobach podczas modlitwy czy na ławkach. Miejmy świadomość, że samotne przebywanie na cmentarzu po zmroku jak też późny powrót do domu nie sprzyja naszemu bezpieczeństwu.

Wszyscy funkcjonariusze z piaseczyńskiej policji będą czuwać nad Państwa bezpieczeństwem w tych szczególnych dniach. Aby nic nie zakłóciło chwili, którą poświęcamy naszym zmarłym bliskim i znajomym, policjanci przypominają, że musimy się do tego odpowiednio przygotować. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i kwiatów.

Porządkując groby, czy zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebki, czy innych wartościowych przedmiotów. Dobrze jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. Wtedy mamy większą możliwość przypilnowania naszych rzeczy osobistych.

Będąc na cmentarzu zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformuj o tym pracowników cmentarza lub Policję.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Ruszyła policyjna akcja ZNICZ

Często znamy, choćby z widzenia osoby, które opiekują się sąsiednimi grobami. Jeśli spotkamy tam kogoś innego, zainteresujmy się tym. Możemy zawsze spytać, kim ta osoba jest. Jeśli wyjaśnimy powód naszego zainteresowania, nikt zapewne nie będzie miał nam tego za złe.

Należy pamiętać o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy, w miarę możliwości trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

Na cmentarzu często spotykamy się z krewnymi czy znajomymi. Nie możemy wtedy zapomnieć o dzieciach, które nam towarzyszą. Dzieci nie zawsze są zainteresowane naszymi rozmowami – szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło.

Często wyjeżdżamy w odległe rejony kraju, ale także i na miejscowe nekropolie. Duże natężenie ruchu i utrudnienia, wynikające z wprowadzonych okresowo zmian organizacji ruchu drogowego, często trudne warunki pogodowe to także sytuacje, z którymi musimy się w tym czasie zmierzyć. Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu, aby uniknąć w trasie niespodziewanych problemów.

Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujący na drogach, zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i fotelikach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Nie zostawiajmy w samochodzie na siedzeniach rzeczy wartościowych, aby nie narazić się na wybicie szyby i kradzież. Po żadnym pozorem nie wsiadajmy do samochodu po spożyciu alkoholu.

Aby bezpiecznie dojechać do cmentarza, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach. Wysiłki Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie słabną, jednak to na kierowcach w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczne podróżowanie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 listopada 2014, 20:38,

Szczepienia przeciw grypie w Uwielinach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy osoby powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Lekarze przypominają, że szczepienia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie i jej powikłaniom. Zaszczepić się na nią powinny szczególnie osoby starsze, które cierpią na choroby przewlekłe, np. astmę, cukrzycę, gdyż objawy tych chorób mogą się nasilić w czasie grypy. Starsi ludzie są również bardziej narażeni na powikłania pogrypowe. Szczepionki dostępne w Ośrodku Zdrowia w Prażmowie – informacja pod numerem telefonu (22) 756 73 82 oraz w Ośrodku Zdrowia w Uwielinach - numer telefonu (22) 727 61 07

Szczepienia przeciw grypie w Uwielinach

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie