Informacje28 kwietnia 2015, 10:00,

Różni ale Równi - wystawa prac plastycznych w Lesznowoli

Serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy Lesznowola na wystawę prac plastycznych uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Lesznowoli, organizowaną w ramach projektu Różni ale Równi. Wystawa czynna od 28 kwietnia. Szkoła w Lesznowoli jako jedna z sześćdziesięciu na 230-ci zgłoszonych z całej Polski została zakwalifikowana do realizacji projektu „Szkoła Równego Traktowania” nadzorowanego przez Fundację Centrum im. Prof. Bronisława Geremka.

Różni ale Równi - wystawa prac plastycznych w Lesznowoli

Projekt ma na celu zmianę postaw uczniów szkoły podstawowej wobec osób niepełnosprawnych poprzez dostarczenie im informacji na ich temat oraz danie im okazji do postawienia się w położeniu osoby niewidomej, głuchej, niepełnosprawnej ruchowo, upośledzonej umysłowo. Wczucie się w rolę osoby niepełnosprawnej pozwoli uczniom na postawienie się w sytuacji tej osoby i zrozumienie jej problemów. Zachęcamy mieszkańców do obejrzenia wystawy, dzięki której będą mogli zapoznać się z przemyśleniami i spostrzeżeniami uczniów na temat współpracy z osobami niepełnosprawnymi, a także skłonią do refleksji na temat osób niepełnosprawnych.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=11087
Informacje23 kwietnia 2015, 19:07,

Tenisiści stołowi na medal - UKS Return Piaseczno

W ostatnich tygodniach tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno brali udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Multimedalistami tych zawodów zostali piaseczyńscy juniorzy, który łącznie zdobyli aż 4 krążki.

Tenisiści stołowi na medal - UKS Return Piaseczno

Drużyna juniorów w składzie: Bieniek Krzysztof, Borowski Dominik i Sztuka Rafał przywiozła „srebro” z turnieju rozegranego w Wyszogrodzie i uzyskała awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Ponadto Krzysztof Bieniek wywalczył 2 srebrne medale (w grze pojedynczej oraz w deblu), a Dominik Borowski zdobył tytuł Mistrza Mazowsza w grze podwójnej. Obaj zawodnicy uzyskali awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Krakowie.

Tenisiści stołowi na medal - UKS Return Piaseczno

To nie wszystkie sukcesy pingpongistów Returnu. Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Mazowsza wywalczyła drużyna młodziczek w składzie: Kornacka Oliwia, Kotarska Amelia. Dziewczyny uzyskały również awans na Mistrzostwa Polski. Bez awansu, za to z brązowym medalem wróciła do Piaseczna drużyna kadetów, którą stworzyli Czerniak Maksymilian i Olczak Kacper.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Tenisiści stołowi na medal - UKS Return Piaseczno

Podsumowując w dotychczas rozegranych zawodach UKS Return Piaseczno zdobył aż 6 medali, a przed nami jeszcze indywidualne zmagania młodzików i kadetów, w których możemy spodziewać się kolejnych sukcesów. Sezon powoli wkracza w decydującą fazę i przed zawodnikami najważniejsze imprezy sezonu – Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki za równie dobre występy na arenie ogólnopolskiej.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=4962&start=30