Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Rozbudowa ulicy Puławskiej: Warszawa - Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W nawiązaniu do informacji, jaka ukazała się na naszej stronie informacyjnej powiatu piaseczyńskiego o planowanej przebudowie ulicy puławskiej, na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ukazała się informacja o programie przebudowy Warszawskiego węzła drogowego.

Rozbudowa drogi: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Już wkrótce nastąpi rozbudowa drogi krajowej nr 79, na odcinku granicy Warszawy (ul. Puławska) do Piaseczno (ul. Energetyczna). Długość przebudowywanego odcinka wynosi: 1,9 km. Powiązanie projektowanego odcinka drogi krajowej nr 79 z drogami publicznymi zapewnione będzie poprzez istniejące zmodernizowane jednopoziomowe skrzyżowania. Ponadto, dla poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu wybudowany będzie wiadukt zapewniający bezpośrednie powiązanie z CH Auchan. Planowana inwestycja obejmuje również poszerzenie istniejących jezdni o trzeci pas ruchu. Czas realizacji projektu: rok 2007-2008.

źródło informacji: www.gddkia.gov.pl
Informacje powiązane: Piaseczno - ulica Puławska ma być szersza
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 lutego 2007, 00:00,

Ośmiopiętrowe bloki Multi-Hekk w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pojawiły się kolejne informacje związane z kontrowersyjną inwestycją Multi-Hekk w willowym zakątku miasta Piaseczna. Jak możemy przeczytać w portalu gazeta.pl władze Piaseczna próbują zatrzymać budowę osiedla ośmiopiętrowych bloków, które inwestor chciał zbudować na willowych obrzeżach gminy, na trasie samolotów podchodzących do lądowania na Okęciu.

Osiedle Elektra chce zbudować w Piasecznie, u zbiegu ulic Geodetów i Energetycznej, firma Multi Hekk. Inwestycja opisywana była w portalu gazeta.pl oraz w naszym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego, w informacji: inwestycja Multi-Hekk pomiędzy Energetyczną i Geodetów. Osiedle Elektra składać się ma z trzech monstrualnych rzędy ośmiopiętrowych bloków mieszczące łącznie ok. 800 mieszkań. Wszystko to w okolicy, w której stoją prawie wyłącznie niskie wille, bliźniaki i szeregowce. Na dodatek budynki staną dokładnie na trasie samolotów lądujących na Okęciu. Dziennie podchodzi ich do lądowania nawet 200. Nad miejscem, gdzie ma powstać Elektra, przelatują na wysokości zaledwie ok. 650 m.

Wizja takiego sąsiedztwa przeraża mieszkańców Józefosławia, willowego północnego rejonu Piaseczna. Boją się, że samochody mieszkańców Elektry doszczętnie zablokują już dziś korkujące się ulice. Jednak władze Piaseczna rozkładają bezradnie ręce. Choć osiedle już na pierwszy rzut oka drastycznie nie pasuje do tej okolicy, urzędnicy nie mogą nie zgodzić się na jego budowę, bo plan zagospodarowania tego rejonu jest niezwykle ogólny i właściwie niczego nie zabrania.

Samorządowcy szukają sposobu, by powstrzymać inwestycję. Piaseczyński ratusz właśnie zawiesił do kwietnia wydanie decyzji o uzgodnienie obsługi komunikacyjnej osiedla. Urzędnicy zapowiedzieli, że sprawę rozważą dopiero po tym, jak inwestor dostarczy opinię Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wpływie osiedla na zwiększenie natężenia ruchu na Puławskiej.

Tymczasem mazowiecki urząd wojewódzki kończy przygotowania do uchwalenia tzw. strefy uciążliwości wokół lotniska Okęcie. Przynajmniej część osiedla Elektra znalazłaby się w strefie, w której wykluczone będzie budowanie inwestycji wielorodzinnych.

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie