Informacje22 lutego 2007, 00:00,

Ośmiopiętrowe bloki Multi-Hekk w Józefosławiu

Pojawiły się kolejne informacje związane z kontrowersyjną inwestycją Multi-Hekk w willowym zakątku miasta Piaseczna. Jak możemy przeczytać w portalu gazeta.pl władze Piaseczna próbują zatrzymać budowę osiedla ośmiopiętrowych bloków, które inwestor chciał zbudować na willowych obrzeżach gminy, na trasie samolotów podchodzących do lądowania na Okęciu.

Osiedle Elektra chce zbudować w Piasecznie, u zbiegu ulic Geodetów i Energetycznej, firma Multi Hekk. Inwestycja opisywana była w portalu gazeta.pl oraz w naszym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego, w informacji: inwestycja Multi-Hekk pomiędzy Energetyczną i Geodetów. Osiedle Elektra składać się ma z trzech monstrualnych rzędy ośmiopiętrowych bloków mieszczące łącznie ok. 800 mieszkań. Wszystko to w okolicy, w której stoją prawie wyłącznie niskie wille, bliźniaki i szeregowce. Na dodatek budynki staną dokładnie na trasie samolotów lądujących na Okęciu. Dziennie podchodzi ich do lądowania nawet 200. Nad miejscem, gdzie ma powstać Elektra, przelatują na wysokości zaledwie ok. 650 m.

Wizja takiego sąsiedztwa przeraża mieszkańców Józefosławia, willowego północnego rejonu Piaseczna. Boją się, że samochody mieszkańców Elektry doszczętnie zablokują już dziś korkujące się ulice. Jednak władze Piaseczna rozkładają bezradnie ręce. Choć osiedle już na pierwszy rzut oka drastycznie nie pasuje do tej okolicy, urzędnicy nie mogą nie zgodzić się na jego budowę, bo plan zagospodarowania tego rejonu jest niezwykle ogólny i właściwie niczego nie zabrania.

Samorządowcy szukają sposobu, by powstrzymać inwestycję. Piaseczyński ratusz właśnie zawiesił do kwietnia wydanie decyzji o uzgodnienie obsługi komunikacyjnej osiedla. Urzędnicy zapowiedzieli, że sprawę rozważą dopiero po tym, jak inwestor dostarczy opinię Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wpływie osiedla na zwiększenie natężenia ruchu na Puławskiej.

Tymczasem mazowiecki urząd wojewódzki kończy przygotowania do uchwalenia tzw. strefy uciążliwości wokół lotniska Okęcie. Przynajmniej część osiedla Elektra znalazłaby się w strefie, w której wykluczone będzie budowanie inwestycji wielorodzinnych.

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno

Informacje23 lutego 2007, 00:00,

Od 6 marca zamknięta ul. Prusa w Konstancin-Jeziorna

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje na swojej stronie o zamknięciu w dniu 6 marca 2007 ul. Prusa. Jest to spowodowane kolejnym etapem modernizacji tej ulicy. 6 marca nastąpi jej zamknięcie dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Kościelną i Chylicką. Objazdy autobusów linii 700 i 710 zostaną poprowadzone ulicami: kierunek do Warszawy: Długa, Chylicka, Potulickich, Warecka, Piłsudskiego; kierunek do Piaseczna: Prusa, Sanatoryjna, Oborska, Chylicka, Długa. Patrz poniższa mapka, która pochodzi ze strony Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Objazd autobusów linii 700 i 710 w Konstancin-Jeziorna
kliknij aby powiększyć

Przewidywany przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna okres obowiązywania objazdu autobusów to 60 dni.

źródło: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Konstancin-Jeziorna