Informacje23 lutego 2007, 00:00,

Od 6 marca zamknięta ul. Prusa w Konstancin-Jeziorna

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje na swojej stronie o zamknięciu w dniu 6 marca 2007 ul. Prusa. Jest to spowodowane kolejnym etapem modernizacji tej ulicy. 6 marca nastąpi jej zamknięcie dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Kościelną i Chylicką. Objazdy autobusów linii 700 i 710 zostaną poprowadzone ulicami: kierunek do Warszawy: Długa, Chylicka, Potulickich, Warecka, Piłsudskiego; kierunek do Piaseczna: Prusa, Sanatoryjna, Oborska, Chylicka, Długa. Patrz poniższa mapka, która pochodzi ze strony Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Objazd autobusów linii 700 i 710 w Konstancin-Jeziorna
kliknij aby powiększyć

Przewidywany przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna okres obowiązywania objazdu autobusów to 60 dni.

źródło: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Konstancin-Jeziorna

Informacje24 lutego 2007, 00:00,

Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść

W najnowszym wydaniu (nr 7) gazety regionalnej Kurier Południowy, możemy przeczytać, że Burmistrz Piaseczna: Józef Zalewski musi odejść. Wojewoda Mazowiecki wezwał radę miejską w Piasecznie do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu burmistrza. Szóstka radnych już następnego dnia złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

W poniedziałek (19 lutego 2007 r.), do biura Rady Miasta Piaseczno wpłynęły dwa pisma od Wojewody Mazowieckiego:
1. Rozstrzygnięcie nadzorcze, stwierdzające nieważność uchwały w sprawie odmowy stwierdzenia wygaśnięcia mandatu burmistrza.
2. Wezwane do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Burmistrza Miasta Piaseczno.
Wojewoda uznał, że uchwała podjęta przez Radę Miasta narusza prawo, a także pouczył, że Rada ma obowiązek podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu w teminie 30 dni. Jeżeli tego nie zrobi, wojewoda po powiadomieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyda zarządzenie zastępcze.

Następnego dnia po wpłynięciu powyższych dokumentów od Wojewody Mazowieckiego, szóstka radnych złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Musi ona zostać zwołana w ciągu siedmiu dni. W chwili zamykania tego wydania Kuriera Południowego, przewodnicząca Rady Miasta Piaseczno, nie określiła jeszcze terminu. Na naszej stronie zamieściliśmy tylko fragment całej informacji autorstwa: Adama Braciszewskiego. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacją w Kurierze Południowym.

źródło: gazeta regionalna Kurier Południowy nr 7 23.02.-1.03.2007

Czy Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść? Czy czekają nas jednak kolejne wybory Burmistrza Piaseczna? Odpowiedź na te pytania poznamy zapewne już wkrótce...
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno