Informacje5 lutego 2016, 19:18,

Rodzina 500 + w Piasecznie

Choć Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci nie została jeszcze przyjęta przez Sejm, Gmina Piaseczno rozpoczęła już przygotowania do realizacji programu Rodzina 500 +.

Po przyjęciu ustawy przez Sejm samorządy będą miały miesiąc na wdrożenie rządowego programu, dlatego Gmina Piaseczno już rozpoczęła przygotowania do realizacji tego projektu. Temat Rodziny 500+ został szeroko omówiony na spotkaniu kierownictwa urzędu, które odbyło się w czwartek 4 lutego 2016 r. Podczas rozmów zapadły pierwsze dyspozycje. Ustalono, iż świadczenie wychowawcze będzie obsługiwane przez Wydział Świadczeń Społecznych. W projekcie ustawy przewidziano 2% prowizji od kwoty przeznaczonej do wypłaty świadczeń na obsługę programu Rodzina 500+, jednak na dzień dzisiejszy trudno oszacować, czy kwota ta będzie wystarczająca do pokrycia kosztów wynagrodzeń, przygotowania stanowisk pracy oraz innych kosztów stałych.

W naszej gminie konieczne będzie zatrudnienie czterech pracowników, niezbędnych do obsługi nowego systemu. Na spotkaniu kierownictwa omawiano także wstępne lokalizacje punktów, w których będzie można składać wnioski oraz zasięgnąć porady. Pani Ewa Faliszewska naczelnik Wydziału Świadczeń Społecznych, który odpowiadał będzie za realizację programu, odbyła natomiast konsultacje z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską.

Na podstawie danych przekazanych przez rząd oszacowano, iż można spodziewać się, że ok. 3 300 rodzin zamieszkałych w Gminie Piaseczno złoży wnioski o świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Jednak prawdziwą liczbę uprawnionych do świadczeń będzie można określić dopiero w trakcie funkcjonowania programu, bowiem nie wszyscy zamieszkujący w naszej gminie są w niej zameldowani. Wnioski o przyznanie świadczeń z programu będzie można składać osobiście, za pośrednictwem poczty lub elektronicznie. Aby otrzymać świadczenie z dniem 1 kwietnia, rodzina będzie musiała zadbać, aby jej wniosek wpłynął do urzędu najpóźniej do końca czerwca, bowiem, jak zakłada projekt, jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy od momentu startu programu, rodzice dostaną wyrównanie wstecz.

O dalszych podjętych w temacie decyzjach i rozwiązaniach będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez stronę internetową Piaseczno.eu.

Informacje12 lutego 2016, 08:00,

PIĘKNA KARTKA WIELKANOCNA 2016

GOK Lesznowola ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. PIĘKNA KARTA WIELKANOCNA 2016. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży uczęszczającej na dowolne zajęcia (nie tylko plastyczne!) w GOK Lesznowola na terenie gminy. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. Piękna Kartka Wielkanocna.

PIĘKNA KARTKA WIELKANOCNA 2016

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. PIĘKNA KARTA WIELKANOCNA:
1. Konkurs ma charakter gminny i jest skierowany do dzieci i młodzieży gimnazjalnej uczęszczających na dowolne zajęcia w GOK Lesznowola.
2. W konkursie przewidziano następujące kategorie wiekowe:
a. uczniowie klas I-III szkół podstawowych
b. uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych
b. uczniowie gimnazjum
3. Prace przedstawiające motywy Świąt Wielkanocnych należy przygotować w formacie A4 na brystolu lub kartonie w technikach mieszanych lub techniką papieroplastyki przestrzennej. Karta ma być jednostronna.
4. Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Praca musi być samodzielna i własnego pomysłu. Może być wykonana na zajęciach w GOK lub w domu.
5. Prace muszą być opatrzone danymi (z tyłu rysunku):
a. imię i nazwisko autora,
b. klasa,
c. rodzaj zajęć, na które uczestnik konkursu uczęszcza w GOK Lesznowola
d. adres filii GOK, do której uczestnik konkursu uczęszcza na zajęcia
Prace należy dostarczyć osobiście opiekunowi swojej świetlicy GOK lub instruktorowi prowadzącemu w kopercie A4, który dostarczy je do sekretariatu Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli (Stara Iwiczna, ul. Nowa 6, 05-500 Piaseczno) do 12 marca 2016 roku. 6. Specjalnie powołane jury oceni prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i wyłoni zwycięzców. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także kompozycja oraz nastrój wielkanocny pracy.
7. Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Karty nagrodzone i wyróżnione zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli: www.gok.lesznowola.pl. Spośród kart laureatów konkursu zostanie wyłoniona jedna, która stanie się oficjalną, tegoroczną kartką wielkanocną rozsyłaną z GOK Lesznowola.
8. Organizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
9. Uczestnictwo w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora w celach promocyjnych.