Informacje28 kwietnia 2007, 00:00,

Rocznica Konstytucji 3-go Maja w Górze Kalwarii

Rada Miejska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zapraszają na uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rozpoczęcie imprezy w weekend majowy planowane jest na godzinę 9:50. Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem uroczystości.

Przebieg uroczystości w dniu 3-go maja 2007 roku w Górze Kalwarii:
9:50 - zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości przed kościołem parafialnym w Górze Kalwarii
10:00 - uroczysta msza święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym
11:00 - podniesienie flagi państwowej, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów przy popiersiu Marszałka J.Piłsudskiego
11:40 - zakończenie uroczystości

Rada Miejska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria prosi o wydelegowanie przedstawicieli do złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. ¬ródło informacji: www.gorakalwaria.pl

Przypominamy, że również w Piasecznie odbędą się uroczyste obchody 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Więcej na ten temat napisaliśmy w informacji: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje28 kwietnia 2007, 00:00,

Informacje uzupełniające na temat imprezy 3-majowej

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja przez Sejm Wielki w 1791 roku to jedna z najpiękniejszych kart w historii Polski. Świadczy ona o niezwykłej odwadze i odpowiedzialności naszych przodków. O odpowiedzialności za dobro wspólne - za to, co nas łączy, a nie dzieli. Nawiązując do tej tradycji chcielibyśmy zorganizować 3 maja 2007 roku na rynku w Piasecznie imprezę promującą aktywność obywatelską, różnorodność III sektora, wolontariat i dobre rządzenie.

Kreatywne Piaseczno część artystyczna: 3 maja wystąpią na Placu Piłsudskiego wokaliści, zespoły muzyczne, tancerze, kabarety i teatry amatorskie. Scena ustawiona zostanie przy wschodniej ścianie placu. Wystawę zdjęć i plakatów dotyczącą Piaseczna i patriotyzmu zorganizujemy koło Muzeum Regionalnego i Ratusza. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace zgłoszone (w różnych kategoriach) do ogłoszonego wcześniej konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie imprezy.

Masz Głos Masz Wybór: Debata obywatelska składać się będzie z dwóch spotkań dyskusyjnych. W pierwszym udział wezmą przedstawiciele władz gminy Piaseczno, liderzy społeczności lokalnej oraz zwykli mieszkańcy. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z aktualną polityką samorządu oraz do zastanowienia się, co powinno się zmienić w Piasecznie, aby wszystkim nam żyło się lepiej. Druga dyskusja poświęcona zostanie współpracy Gminy Piaseczno z organizacjami pozarządowymi. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz oraz przedstawiciele poszczególnych organizacji. Oba spotkania odbędą się w Ratuszu. Organizatorem debaty jest Piaseczyńska Grupa Obywatelska. Zgłoszenia do uczestnictwa w debacie przyjmuje Paweł Dobosz (tel. 517-157-175, pawel.dobosz@interia.pl). Uwaga! – limit miejsc. 3 maja 2007, w godzinach: 12-15, Ratusz w Piasecznie, Plac Piłsudskiego 1

Oficjalna strona imprezy 3-majowej (weekend majowy)

Debata o godzinie 12:00 – Jakie Piaseczno: celem spotkania jest zapoznanie mieszkańców gminy Piaseczno z polityką władz samorządowych i dyskusja nad problemami społeczności lokalnej. Po wstępnym rozpoznaniu spraw, o których chcieliby porozmawiać mieszkańcy, zdecydowaliśmy się skupić na trzech obszarach problemowych: 1 - rozrywce, turystyce i rekreacji, 2 – transporcie i komunikacji, 3 – jakości życia. Liczymy, że 3-majowa debata zapoczątkuje cykl kolejnych spotkań o podobnym charakterze i spowoduje, że działania samorządu będą coraz bardziej efektywne.

Debata o godzinie 14:00 – Samorząd i NGO-sy: celem spotkania jest wzmocnienie partnerskiej współpracy pomiędzy samorządem gminnym, a sektorem pozarządowym, jak również pomiędzy samymi organizacjami. Liczymy, że spotkanie zainicjuje proces budowania stałego forum III sektora w naszej społeczności.

Targi Organizacji Pozarządowych, Pokazy Służb Publicznych: targi organizacji pozarządowych będą okazją dla różnych stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych do zaprezentowania się mieszkańcom Piaseczna. Każda organizacja będzie mogła wystawić swoje stoisko ze zdjęciami, plakatami i folderami promocyjnymi oraz innymi rekwizytami. Możliwe również będzie przeprowadzenie specjalnych pokazów. Pokazy służb publicznych odbywać się będą równolegle z targami organizacji pozarządowych. Przewidujemy udział Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji, Obrony Cywilnej oraz innych służb.

Informacje uzupełniające do naszej poprzedniej informacji: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, otrzymaliśmy od Pawła Dobosza, koordynatora projektu debaty obywatelskiej w Piasecznie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: www.3maj.com.pl. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno