Informacje16 czerwca 2007, 00:00,

Restauracja Odjazd w Piasecznie - zaproszenie Odjazd.eu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Otrzymaliśmy mailem zaproszenie do nowej restauracji w Piasecznie: ODJAZD. Osoba wysyłająca zaproszenie, chciała pozostać anonimowa. Nie byłem jeszcze w tej restauracji, ale informacje przesłane mailem na tyle mnie zainteresowały, że postanowiliśmy również i Was zainteresować nową restauracją. Restauracja Odjazd w Piasecznie mieści się na ulicy Sienkiewicza 14, na terenie stacji piaseczyńskiej kolei wąskotorowej w zabytkowym budynku dawnej hali obrabiarek.

Lokalizacja restauracji Odjazd, w tak charakterystycznym dla miasta miejscu spowodowała, że we wnętrzu utrzymano klimat otoczenia - trochę przemysłowy, trochę dworcowy, a jednocześnie przyjazny dla gości. Restauracja Odjazd w Piasecznie jest miejscem, gdzie można wpaść na kawę, urządzić przyjęcie, zjeść niedzielny obiad, umówić się na spotkanie biznesowe, zamówić catering. Mają możliwość zorganizowania przyjęcia siedzącego dla 75 osób oraz bufetowego dla 120 osób. Dodatkową atrakcją jest możliwość zorganizowania przyjęcia w restauracji połączonego z wyjazdem kolejką wąskotorową do Tarczyna i z powrotem.

Restauracja Odjazd w Piasecznie

W menu restauracji Odjazd proponowane są potrawy kuchni polskiej, w wersji nieco unowocześnionej oraz kuchni europejskiej. Z bardziej szczegółowym menu restauracji, możecie zapoznać się na ich stronie internetowej. Osoby zainteresowane rezerwacją stolika lub całego lokalu prosimy o kontakt pod numer (022) 750 34 91, 0502 788 350 lub 0502 041 987 w celu ustalenia szczegółów. Restauracja Odjazd otwarta jest codziennie od trzynastej do dwudziestej trzeciej, albo i dłużej...

Restauracja Odjazd w Piasecznie
ul. Sienkiewicza 14
(wjazd od ulicy Wojska Polskiego)
05-500 Piaseczno
telefon: (022) 750 34 91
godziny: codziennie od 13:00
email: restauracja.odjazd@neostrada.pl
strona: www.odjazd.eu

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą restauracji Odjazd i spróbowania potraw przez nich przygotowywanych. Jeżeli byłeś już w Restauracji Odjazd i chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią na jej temat, to prosimy napisać komentarz pod tą informacją.

Jeżeli mieszkasz w powiecie piaseczyńskim, a w Twojej okolicy jest ciekawe miejsce, które warto opisać na naszej stronie, to prosimy o wysyłanie do nas informacji mailem: info@powiat-piaseczynski.info Chętnie opiszemy wszystkie miejsca, które mogłyby zainteresować mieszkańców naszego regionu. Nasz serwis jest po to, aby przybliżyć mieszkańcom ciekawe miejsca i wydarzenia, które mają miejsce w naszym powiecie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 czerwca 2007, 00:00,

Spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W kwietniu napisałem Wam o tym, że władze powiatu piaseczyńskiego planują odnowić Park przy Chyliczkowskiej, przekształcając go w miejsce spotkań kulturalnych i wypoczynku dla mieszkańców. Niestety jedynie na obietnicach się skończyło, bo do dnia dzisiejszego nie słychać nic o tym, aby trwały prace nad odnowieniem Parku w Piasecznie. Nikt nie odnawia Parku, a jak informują nas lokalne gazety: ni z tego, ni z owego pomiędzy starostwem piaseczyńskim, a gminą Piaseczno wybuchł spór o piaseczyński Park Miejski przy Chyliczkowskiej.

Według informacji w gazecie podwarszawskiej: Nad Wisłą (nr 11/2007), oraz Co i Jak (nr 98, 06/2007) awantura o Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie dotyczy tego: kto ma sprzątać park, oraz kto miałby go wreszcie przyzwoicie zagospodarować. Poniżej w kilku słowach streszczę Wam artykuły z gazet, aby lepiej zobrazować sytuację mieszkańcom naszego regionu, którzy nie mieli okazji przeczytać tych informacji we wspomnianych powyżej gazetach podwarszawskich.

Park Miejski w Piasecznie przy Chyliczkowskiej
kliknij aby powiększyć

Zacznijmy od tego, że przez cały czas trwa spór o odzyskanie zabytkowego parku przy Chyliczkowskiej, który jest własnością skarbu państwa (lokalnie w gestii starosty piaseczyńskiego). Od lat starają się o odzyskanie go dwa stowarzyszenia: Towarzystwo Oświatowe im. Cecylii Plater Zyberkówny i Stowarzyszenie Wychowanek Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Chylicach - Chyliczanka. Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy i jak zakończy się ten spór, ale na razie skupmy się na ważniejszym dla mieszkańców sporze między starostwem powiatu piaseczyńskiego a gminą Piaseczno.

Po reformie samorządowej Parkiem przy Chyliczkowskiej zarządza Starostwo Powiatowe. W poprzedniej kadencji obie strony ustnie ustaliły, że park zostanie przekazany przez starostwo - gminie Piaseczno. Teraz miało to nastąpić oficjalnie, ale niestety plany uległy zmianie. Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało wszystkich na swojej stronie piaseczno.pl (opisaliśmy to w informacji: planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie), oraz w gazecie Kurier Południowy (artykuł: Będzie elegancki park w Piasecznie), że zamierzają zająć się parkiem i chcą zagospodarować okolice. Chcą zrobić tam ścieżki, postawić ławki, wymienić oświetlenie. Oprócz tego planują zmodernizować płytę boiska, zbudować bibliotekę, oraz muszlę koncertową i stworzyć przy parku: powiatowe centrum kulturalne.

Wszystko wygląda wspaniale i daje nadzieję, że w Piasecznie będziemy mieli piękne miejsce kulturalnych spotkań mieszkańców. Jednak jak sami możecie przeczytać i wyciągać wnioski, to na razie wszystko na obietnicach się kończy i park przy Chyliczkowskiej leży odłogiem, oraz przybywa w nim śmieci. Gmina Piaseczno postanowiła zaprzestać sprzątania terenu parku, bo urzędnicy stwierdzili, że skoro starostwo powiatowe chce zainwestować w odnowienie parku, to niech zacznie od jego sprzątania. No i zaczął się spór między starostwem powiatu piaseczyńskiego a gminą.

Śmieci w Parku Miejskim w Piasecznie przy Chyliczkowskiej
kliknij aby powiększyć

Sprzątanie sprzątaniem, ale co dalej? Dla dobra naszego miasta i regionu należałoby się dogadać. Mieszkańcom jest wszystko jedno, kto zadba o park przy Chyliczkowskiej, byleby wreszcie został zadbany! Może nie każdy z Was o tym wie, ale według najnowszego rankingu Forbes: Piaseczno należy do miast atrakcyjnych dla biznesu. Więcej o tym napisaliśmy w informacji: Piaseczno miastem atrakcyjnym dla biznesu. Czy będzie to miasto atrakcyjne nie tylko dla biznesu, ale i mieszkańców? Czy Piaseczno ma szansę być pięknym miastem? Zachęcam Was do pisania komentarzy, na temat tych sporów i obietnic starostwa powiatu piaseczyńskiego (na razie bez pokrycia).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie