Informacje11 kwietnia 2007, 00:00,

Remont Puławskiej na odcinku Karczunkowska - Kajakowa

W najbliższy weekend po raz kolejny odbędzie się wymiana nawierzchni. Stary asfalt zniknie ze wschodniej jezdni ul. Puławskiej między ulicą Karczunkowską i Kajakową (lewa połowa jezdni). Prace rozpoczną się w piątek (13 kwietnia 2007 roku) o godzinie 22:00, a skończą w poniedziałek (16 kwietnia 2007 roku) o 4:00 rano. Zarząd Dróg Miejskich przeprasza za niedogodności związane z remontem. ¬ródło informacji: strona ZDM Zarządu Dróg Miejskich www.zdm.waw.pl

Remont Puławskiej na odcinku Karczunkowska - Kajakowa
kliknij aby powiększyć

Przypominamy, że to kolejny etap naprawy nawierzchni na tym odcinku. Poprzedni odbył się przed świętami w okresie: 30 marca - 2 kwietnia 2007 roku i pisaliśmy Wam o tym w informacji z dnia 2007-03-30: remont Puławskiej na odcinku Karczunkowska - Kajakowa. Poprzedni etap naprawy nawierzchni na tym odcinku osoby korzystające w tym czasie z ulicy Puławskiej wspominają nie zbyt miło, ze względu na korki i spore utrudnienia. Na najbliższy weekend starajcie się omijać Puławską (lepiej poszukać innej drogi, objazdów). Warto wcześniej o tym pomyśleć, aby zaplanować swój weekendowy wyjazd do Warszawy. Jednak może ktoś z Was lubi stać w korku? Jeżeli tak, to warto wziąć ze sobą dobrą książkę, lub ulubioną płytę z relaksującą muzyką...
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje12 kwietnia 2007, 00:00,

Planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie

Jak informują nas władze powiatu piaseczyńskiego już niebawem park przy Chyliczkowskiej przekształci się w miejsce spotkań kulturalnych i wypoczynku dla mieszkańców. Eleganckie latarnie, ławeczki, ścieżki spacerowe, boisko piłkarskie z zapleczem socjalnym, biblioteka z salą spotkań - to część atrakcji, jakie władze powiatu piaseczyńskiego zaplanowały w centrum Piaseczna.

Obecnie opracowujemy generalną koncepcję zagospodarowania parku przy Chyliczkowskiej - mówi starosta Jan Dąbek - będą nowe ławeczki, latarnie, ścieżki spacerowe, chcemy stworzyć nowoczesny kompleks kulturalny. Planujemy - mówi przewodnicząca rady powiatu Barbara Rudzińska Mękal - wybudować nową płytę boiska, dobudować zaplecze socjalne, bibliotekę i salkę, w której mogłyby się spotykać wszystkie środowiska z całego powiatu. Obecnie nie ma w Piasecznie miejsc, w których ludzie, w szczególności matki z dziećmi mogłyby wypocząć - dodaje.

W dniu 11 kwietnia 2007 roku władze powiatu piaseczyńskiego dokonały wizji lokalnej parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Każdy z nas ma pewne wyobrażenie jak powinien wyglądać park, jednak o jego ostatecznym kształcie zdecydują projektanci krajobrazu i architekci - dodaje Barbara Rudzińska Mękal - tak by park spełniał najwyższe standardy. ¬ródło informacji: www.piaseczno.pl

Jak będzie wyglądał odnowiony Park Miejski przy Chyliczkowskiej? Tego może dowiemy się już wkrótce. Będziemy śledzić ten temat i informować Was o zmianach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno